Przy SP33 działa już Extreme Park Grizzly zrealizowany w ramach zeszłorocznej edycji bytomskiego BO

Wraz z noworocznymi postanowieniami, do aktywności (także tych na świeżym powietrzu) z całą pewnością zachęca pogoda. W nowopowstałym Extreme Parku Grizzly - mimo z pozoru ekstremalnej nazwy - odnajdzie się każdy, bez względu na wiek czy stopień sprawności fizycznej.

Podobnej przestrzeni z całą pewnością brakowało w okolicy. Dowodem może być chociażby pokaźna liczba głosów oddanych przez mieszkańców na projekt powstania nowego parku. Za Grizzly'm opowiedziało się ponad 1500 mieszkańców. Taka suma przyniosła zwycięstwo i możliwość realizacji projektu. Jego finalna wartość to aż 375 tys. zł.

Inspiracją do powstania nowej przestrzeni rekreacyjnej była m.in. fala popularności programu Ninja Warrior. Zaangażowani w projekt mieszkańcy uznali, że możliwość wykonywania podobnych ćwiczeń, z całą pewnością spodoba się nie tylko usportowionej społeczności SP33, ale także nieco starszym entuzjastom tego typu sportu.

3 strefy aktywności

Oprócz przestrzeni zarezerwowanej dla silnych i wytrwałych, w Extreme Parku Grizzly powstały także nieco prostsze atrakcje. To rozbudowany plac zabaw dla najmłodszych, czy stanowiska do gier logicznych dla nieco starszych odwiedzających. We wszystkich trzech strefach aktywności mają odbywać się także zajęcia wychowania fizycznego. Warto podkreślić, że obiekt jest miejscem ogólnodostępnym, jednak pierwszeństwo do wykonywania ćwiczeń, zwłaszcza w godzinach lekcyjnych - zyskują oczywiście uczniowie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon