Psia Polana zmieni się w wybieg z prawdziwego zdarzenia

Park Kachla to popularne miejsce spacerów z czworonożnymi pupilami. Dotąd jednak brakowało w nim porządnego wybiegu dla psów. To wkrótce ma się zmienić.

Hubert Klimek / UM Bytom
Psia polana

Urząd Miejski poinformował o zawarciu umowy z firmą F.H.U. Adamex na zagospodarowanie i ogrodzenie wybiegu dla psów w parku miejskim. Ma on powstać na polanie położonej we wschodniej części parku, gdzie mieszkańcy często wyprowadzają swoje czworonogi.

Na wybiegu powstanie tor przeszkód składający się z czterech urządzeń: słupków do przeskoków i slalomu, dwustronnej pochylni oraz obręczy do przeskoków. Oczywiście pojawią się tam również ławki, kosze na psie odchody oraz na śmieci. Całość zostanie ogrodzona niskim płotem (1,2 m wysokości) wykonanym z paneli w kolorze antracytowym. W płocie znajdą się dwie furtki ze śluzami bezpieczeństwa.

Obecnie wykonawca przygotowuje dokumentację projektową, po czym przystąpi do prac w terenie. Ponieważ Park Kachla jest wpisany do rejestru zabytków, inwestycja będzie realizowana pod nadzorem Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Co istotne, konserwator wyraził zgodę na utworzenie wybiegu jedynie na okres sześciu lat, a więc do końca 2029 roku. Po upływie tego czasu Miejski Zarząd Dróg i Mostów będzie zabiegał o przedłużenie tego terminu. Zgodnie z umową inwestycja ma zostać zrealizowana do grudnia bieżącego roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon