Punkt szczepień przeciwko COVID-19 wznowił działalność w Plejadzie

Chociaż wakacyjny czas pozwolił (przynajmniej na chwilę) zapomnieć o pandemii, Ministerstwo Zdrowia w dalszym ciągu raportuje o nowych, potwierdzonych przypadkach zachorowań. Za okres od 4 do 10 sierpnia, w regionie przybyło 3135 nowych chorych.

CH Atrium Plejada
Plejada

Jednym ze sposobów na walkę z wirusem, w dalszym ciągu ma być przyjmowanie dostępnych na rynku preparatów. 10 sierpnia, swoją działalność wznowił Tymczasowy Punkt Szczepień w CH Atrium Plejada. To miejsce, które jako pierwsze włączyło się w akcję tworzenia powszechnych punktów, udostępniając przestrzeń i infrastrukturę. Z możliwości szczepienia mogą skorzystać tam zarówno chętni do przyjęcia tzw. dawki przypominającej, ale także ci, którzy z biegiem czasu przekonali się do przyjęcia preparatu.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie, punkt zlokalizowany jest przy wejściu do galerii, w sąsiedztwie apteki oraz sklepu zoologicznego. Szczepienia preparatami marki Pfizer będą przeprowadzane przez personel medyczny z przychodni w Szombierkach.

Chętni do przyjęcia pierwszej lub kolejnej dawki, mogą pojawić się w punkcie w soboty 20 i 27 sierpnia w godzinach 10:00-15:00. Na szczepienie można zapisać się telefonicznie pod numerem 512 284 844 lub bezpośrednio w punkcie, bez konieczności wcześniejszego umawiania na konkretną godzinę.

W ramach przypomnienia:

  • Po pełnej serii szczepienia podstawowego, na pierwszą dawkę przypominającą mogą zapisywać się chętni, co najmniej po 3 miesiącach od zakończenia szczepienia podstawowego,
  • po pełnej "podstawie" oraz jednej dawce przypominającej, na drugą dawkę kwalifikują się chętni, u których minęły 4 miesiące od przyjęcia pierwszej dawki przypominającej,
  • pierwsza dawka przypominająca jest dostępna dla wszystkich zaszczepionych,
  • druga dawka przypominająca dedykowana jest dla osób po 60 roku życia,
  • czwarta dawka szczepionki dla szerszej grupy zapowiadana jest na wrzesień.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon