Punkt szczepień przeciwko COVID-19 wznowił działalność w Plejadzie

Chociaż wakacyjny czas pozwolił (przynajmniej na chwilę) zapomnieć o pandemii, Ministerstwo Zdrowia w dalszym ciągu raportuje o nowych, potwierdzonych przypadkach zachorowań. Za okres od 4 do 10 sierpnia, w regionie przybyło 3135 nowych chorych.

CH Atrium Plejada
Plejada

Jednym ze sposobów na walkę z wirusem, w dalszym ciągu ma być przyjmowanie dostępnych na rynku preparatów. 10 sierpnia, swoją działalność wznowił Tymczasowy Punkt Szczepień w CH Atrium Plejada. To miejsce, które jako pierwsze włączyło się w akcję tworzenia powszechnych punktów, udostępniając przestrzeń i infrastrukturę. Z możliwości szczepienia mogą skorzystać tam zarówno chętni do przyjęcia tzw. dawki przypominającej, ale także ci, którzy z biegiem czasu przekonali się do przyjęcia preparatu.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie, punkt zlokalizowany jest przy wejściu do galerii, w sąsiedztwie apteki oraz sklepu zoologicznego. Szczepienia preparatami marki Pfizer będą przeprowadzane przez personel medyczny z przychodni w Szombierkach.

Chętni do przyjęcia pierwszej lub kolejnej dawki, mogą pojawić się w punkcie w soboty 20 i 27 sierpnia w godzinach 10:00-15:00. Na szczepienie można zapisać się telefonicznie pod numerem 512 284 844 lub bezpośrednio w punkcie, bez konieczności wcześniejszego umawiania na konkretną godzinę.

W ramach przypomnienia:

  • Po pełnej serii szczepienia podstawowego, na pierwszą dawkę przypominającą mogą zapisywać się chętni, co najmniej po 3 miesiącach od zakończenia szczepienia podstawowego,
  • po pełnej "podstawie" oraz jednej dawce przypominającej, na drugą dawkę kwalifikują się chętni, u których minęły 4 miesiące od przyjęcia pierwszej dawki przypominającej,
  • pierwsza dawka przypominająca jest dostępna dla wszystkich zaszczepionych,
  • druga dawka przypominająca dedykowana jest dla osób po 60 roku życia,
  • czwarta dawka szczepionki dla szerszej grupy zapowiadana jest na wrzesień.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...