Raca dymna na Polonii – kibic zatrzymany

Policjanci zatrzymali 22-latka w sobotę po meczu piłki nożnej. Podejrzany jest o odpalenie racy dymnej na trybunach podczas meczu. Polonia Bytom przegrała w tym spotkaniu z Zagłębie Sosnowiec 0:1.

W minioną sobotę przy ul. Olimpijskiej odbył się mecz piłki nożnej II Ligi pomiędzy bytomską Polonią, a sosnowieckim Zagłębiem. W trakcie drugiej połowy spotkania jeden z pseudokibiców w sektorze „polonistów” odpalił race dymne. Zdarzenie to zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu stadionowego oraz stróżów prawa.

Po meczu podczas opuszczania obiektu przez kibiców funkcjonariusze zatrzymali 22-latka, mieszkańca województwa opolskiego. Przy nim kryminalni znaleźli prawie 1,2 grama marihuany. Z relacji śledczych wynika, że mężczyzna przyjechał na mecz z kolegami z Opola, którzy sympatyzują z Polonią Bytom.

Dzisiaj pseudokibic odpowiedział przed bytomskim prokuratorem, który zastosował wobec niego policyjny dozór, poręczenie majątkowe w kwocie 1000 złotych oraz zakaz stadionowy. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych posiadanie wyrobów pirotechnicznych na imprezie masowej jest przestępstwem za co grozi wysoka grzywna, do 5 lat więzienia oraz zakaz stadionowy. Ponadto za posiadanie narkotyków grozi 22-latkowi do 3 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski4 Polonia Bytom Ofensywa Raciborz

Koszykarze polonii wysoko wygrali

Niebiesko-czerwoni i zieloni przegrali

Bytomski2 20130923 184855

Stadion i lodowisko w jednym. Mamy wizualizacje!

Piłka nożna: Polonia remisuje, Szombierki...

Polonia Bytom ma nowego sponsora technicznego

Bytomski2 skarba tensi stolowy

Carbo-Koks Polonia Bytom

Bytomski2 1370775256

Wysoka przegrana - Polonia Bytom spada do II...