Radni przenoszą się do biblioteki

Bytomska Rada Miejska wyprowadzi się z ratusza. Jej biura będą mieścić się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Grudniowa sesja odbędzie się jeszcze przy ulicy Parkowej.

Daniel Lekszycki
Biblioteka z żyrandolem

W bibliotece już ruszyły przygotowania do przyjęcia radnych. Z tej przyczyny od dziś do 12 grudnia nieczynna będzie Wypożyczalnia Audiowizualna, ponieważ w celu zwolnienia pomieszczeń jej zbiory muszą zostać przeniesione do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. W tej lokalizacji wypożyczalnia będzie działać najprawdopodobniej do maja przyszłego roku.

Z kolei biuro Rady Miejskiej ma przystąpić do przeprowadzki na plac Sobieskiego w drugiej połowie grudnia. Konieczne będzie przeniesienie dokumentów, sprzętu i pracowników, a także przystosowanie sieci informatycznej, aby odseparować ją od infrastruktury bibliotecznej. Radni mają rozpocząć działalność w nowym miejscu w styczniu.

Grudniowa sesja odbędzie się jeszcze w sali sesyjnej przy ulicy Parkowej. Decyzje w sprawie lokalizacji kolejnych obrad jeszcze nie zapadły, ale najpewniej po nowym roku również będą odbywać się w bibliotece. Tamtejsza sala w przeszłości wielokrotnie była wykorzystywana do organizacji sesji Rady Miejskiej, kiedy główna sala w Urzędzie Miejskim była niedostępna.

Wszystko przez remont

Przyczyną wyprowadzki radnych z Parkowej jest termomodernizacja budynku bocznego Urzędu Miejskiego. W ramach finansowanej ze środków unijnych inwestycji zostaną wykonane docieplenia ścian, piwnic i stropów, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, montaż energooszczędnego oświetlenia oraz modernizacja elementów centralnego ogrzewania. Więcej na ten temat pisaliśmy w naszym listopadowym artykule.

Prace mają zakończyć się w drugim kwartale 2023 roku. Potem radni znów się przeprowadzą - tym razem z powrotem do swojej siedziby.

Projekty przebudowy budynku bocznego Urzędu Miejskiego

Może Cię zainteresować:

Radnym będzie cieplej. Ale rewolucji nie będzie

Autor: Daniel Lekszycki

26/11/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon