Ratownicy Górniczy z CSRG z nowym sprzętem specjalistycznym. "Posiadają oni wyjątkowe zdolności"

Ratownicy górniczy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego otrzymali sprzęt o wartości 100 tysięcy złotych. Zakup został sfinansowany przez TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.

- Zawodowi ratownicy górniczy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego to przede wszystkim osoby o wyjątkowych umiejętnościach, najwyższym poziomie wyszkolenia i zdeterminowane w działaniu podczas niesienia pomocy poszkodowanym górnikom – podkreślił podczas wręczenia dr inż. Piotr Buchwald, prezes zarządu CSRG S.A.

Zakupiony został tylko niezbędny sprzęt

Na sfinansowany przez TUW PZUW sprzęt składają się najbardziej praktyczne i akcesoria, takie jak: profesjonalne nożyce hydrauliczne, tzw. trójkąty ewakuacyjne, nosze i urządzenia do transportu osób, przyrządy zjazdowe i asekuracyjne oraz liny, uprzęże i kaski dla ratowników.

- My jako najmłodsze dziecko w grupie PZU i reaktywator tradycji ubezpieczeń wzajemnych wśród ubezpieczeń korporacyjnych, stawiamy na solidarność i wzajemną pomoc. Idea ubezpieczeń wzajemnych głosi „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, a to objawia się właśnie w różnych formach pomocy, którą świadczmy dla naszych członków i podmiotów - zaznaczył Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW.

Kiliński dodał, że PZUW zabezpiecza większość polskiego górnictwa, a SCRG ratuje ludzkie życia. Dlatego spółka ma ogromną satysfakcję z tego, że możemy pomóc. Prezes zaznaczył również, że nie jest to ostatni akt pomocy dla ratowników górniczych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zofiówka

Ratownicy z CSRG Bytom uczestniczą w akcji w KWK "Zofiówka"

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

KWK Bielszowice, Ruda Śląska

Ratownicy z CSRG z Bytomia w akcji w KWK Bielszowice

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...