Ratownicy Górniczy z CSRG z nowym sprzętem specjalistycznym. "Posiadają oni wyjątkowe zdolności"

Ratownicy górniczy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego otrzymali sprzęt o wartości 100 tysięcy złotych. Zakup został sfinansowany przez TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.

- Zawodowi ratownicy górniczy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego to przede wszystkim osoby o wyjątkowych umiejętnościach, najwyższym poziomie wyszkolenia i zdeterminowane w działaniu podczas niesienia pomocy poszkodowanym górnikom – podkreślił podczas wręczenia dr inż. Piotr Buchwald, prezes zarządu CSRG S.A.

Zakupiony został tylko niezbędny sprzęt

Na sfinansowany przez TUW PZUW sprzęt składają się najbardziej praktyczne i akcesoria, takie jak: profesjonalne nożyce hydrauliczne, tzw. trójkąty ewakuacyjne, nosze i urządzenia do transportu osób, przyrządy zjazdowe i asekuracyjne oraz liny, uprzęże i kaski dla ratowników.

- My jako najmłodsze dziecko w grupie PZU i reaktywator tradycji ubezpieczeń wzajemnych wśród ubezpieczeń korporacyjnych, stawiamy na solidarność i wzajemną pomoc. Idea ubezpieczeń wzajemnych głosi „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, a to objawia się właśnie w różnych formach pomocy, którą świadczmy dla naszych członków i podmiotów - zaznaczył Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW.

Kiliński dodał, że PZUW zabezpiecza większość polskiego górnictwa, a SCRG ratuje ludzkie życia. Dlatego spółka ma ogromną satysfakcję z tego, że możemy pomóc. Prezes zaznaczył również, że nie jest to ostatni akt pomocy dla ratowników górniczych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon