Raz, dwa i nie ma wiaduktu na Chorzowskiej. Teraz pora na jego odbudowę

Sprawnie przebiegł demontaż przęseł wiaduktu kolejowego nad ulicą Chorzowską w Bytomiu. Ze względu na kwestie bezpieczeństwa na czas prowadzonych prac Droga Krajowa 79 została zamknięta.

W ten weekend przeprowadzono demontaż przęseł wiaduktu kolejowego nad ulicą Chorzowską. Ma to związek z prowadzoną modernizacją linii kolejowej 131 na odcinku z Chorzowa do Nakła Śląskiego, która przebiega przez nasze miasto.

Operacja usunięcia przęseł była bardzo skomplikowana, ponieważ wymagała rostawienia i balastowania potężnego dźwigu sprowadzonego do Bytomia na tę okoliczność. Ze względu na podnoszenie wielotonowej konstrukcji konieczne było zblokowanie drogi zarówno dla samochodów, jak i pieszych.

Ograniczenia w ruchu wprowadzono już w piątek w nocy. Sam demontaż przęseł nastąpił w sobotę, a już w niedzielę cały sprzęt uprzątnięto i wznowiono ruch na drodze. Kierowcy jednak muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami, ponieważ teraz przebudowa wiaduktu wejdzie w kolejną fazę. Póki co prace będą prowadzone w rejonie pasa w kierunku Chorzowa, w związku z czym ruch w tę stronę będzie odbywał się wyłącznie lewym pasem, zaś piesi będą mogli korzystać jedynie z chodnika po przeciwnej stronie ulicy. Wraz z postępem robót organizacja ruchu będzie ulegać zmianie, o czym wykonawca będzie informować na bieżąco.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon