Remont Opery Śląskiej dobiega końca. Teatr szuka pracowników

Trwający od ponad roku remont głównej sceny Opery Śląskiej powoli zmierza ku końcowi. Wkrótce publiczność znów zasiądzie na widowni. Aby jednak mogło się to wydarzyć, instytucja musi zatrudnić nowych pracowników.

Daniel Lekszycki
Opera Śląska od strony ulicy Moniuszki

Prace budowlane rozpoczęły się w styczniu zeszłego roku. Dla przechodniów są one słabo widoczne, ponieważ front robót obejmuje wnętrza i części gmachu znajdujące się od strony dziedzińca. Przebudowywane i rozbudowywane są scena oraz zascenie, dzięki czemu teatr będzie mógł realizować jeszcze bardziej śmiałe widowiska. Po zakończeniu prac Opera Śląska będzie dysponować m.in. zapadnią, podnoszonym orkiestronem, sceną obrotową, nowoczesnym systemem mechanicznej obsługi zmiany dekoracji, a ponadto zostaną podniesione standardy ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa pracy. Wartość inwestycji wynosi 58 milionów złotych, z czego 39 mln zł jest finansowane z budżetu województwa, natomiast pozostałe 19 milionów wykłada Unia Europejska.

Na czas robót część wydarzeń organizowano w sali koncertowej im. Adama Didura mieszczącej się w części filharmonicznej od strony placu Sikorskiego, zaś większe widowiska odbywały się w zaprzyjaźnionych placówkach. Przez ostatni rok artyści Opery Śląskiej byli w ciągłej trasie. Spektakle odbywały się m.in. w Chorzowie, Gliwicach, Katowicach, Rybniku, czy w Bytomskim Centrum Kultury.

Na szczęście remont gmachu przy ulicy Moniuszki ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Zespół więc będzie mógł znów zaprezentować się przed publicznością na swojej własnej - ale zmodernizowanej - scenie. Opera powoli przygotowuje się do otwarcia sali widowiskowej, w związku z czym ogłoszono rekrutację na szereg stanowisk. Poszukiwani są:

  • specjalista ds. multimediów
  • realizator dźwięku
  • realizator oświetlenia
  • pracownik fizyczny do montażu dekoracji sceny
  • kierownik biura obsługi widza
  • koordynator ds. artystycznych

Aplikacje będą przyjmowane do 15 czerwca. Można je składać osobiście w Dziale Kadr Opery Śląskiej lub drogą elektroniczną na adres kadry@opera-slaska.pl. Zatrudnienie kandydatów nastąpi od 1 września, lecz niektóre stanowiska mogą zostać obsadzone jeszcze w trakcie trwania rekrutacji. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.opera-slaska.pl/praca.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon