Remont placów zabaw przy przedszkolach w Bytomiu. Inwestycja za prawie pół miliona zł gotowa. Projekt wybrali mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim

Place zabaw przy przedszkolach miejskich nr 5, 21, 29, 31 i 54 już po remoncie. Dzieci mogą korzystać z nowych atrakcji, poprawiła się także estetyka miejsc. To kolejna inwestycja zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Zadanie "Bajeczne place zabaw dla małych bytomian" zrealizowano w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Na projekt modernizacji i doposażenia placów zabaw przy pięciu bytomskich przedszkolach zagłosowało 1030 mieszkańców. Koszt inwestycji wyniósł 498 tysięcy zł.

Plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 5 (al. Legionów 6) zyskał nowe huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownicę, ławki i ogrodzenie. Podłoże zostało wyłożone bezpiecznymi dla dzieci matami przerostowymi. Podobne prace przeprowadzono na placu zabaw przy przedszkolu nr 29 (ul. Czarnieckiego 2).

Na placu zabaw przy przedszkolu nr 21 Niezapominajka przy ul. Olimpijskiej 1A, wykonawca zamontował m.in. huśtawkę podwójną, bocianie gniazdo, karuzelę, zabawki na sprężynie oraz nową piaskownicę i ławki. Przy przedszkolu nr 31 (ul. Pułaskiego 15) najmłodsi mogą korzystać m.in. z labiryntu, tunelu przedszkolaka, zabawek na sprężynie i urządzenia do gry w ,,kółko i krzyżyk", z tablicą do rysowania, zaś przy przedszkolu nr 54 (ul. Czecha 34) można bawić się na zjeżdżalni, rysować na specjalnej tablicy, czy grać w minikoszykówkę.

Dawne hotele robotnicze przy ul. Siemianowickiej

Może Cię zainteresować:

"Czarnobyl" z Siemianowickiej przestanie straszyć? Miasto chce zagospodarować bloki

Autor: Daniel Lekszycki

13/03/2024

Bytom nowe boisko w miechowicach zrealizuje firma bellsport

Może Cię zainteresować:

Nowe boisko w Miechowicach ma powstać jeszcze w tym roku. Projekt wybrali mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim. Znamy wykonawcę inwestycji

Autor: Szymon Karpe

07/03/2024

Cyryl i Metody

Może Cię zainteresować:

Zagadka średniowiecznego zabytku w Bytomiu. Czym był tajemniczy krzyż pokutny w Łagiewnikach?

Autor: Redakcja Bytomski

09/03/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon