Rewolucja w komunikacji. Wspólny bilet wystartował

W piątek, 1 marca 2024 roku w Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii wystartował wspólny bilet Kolei Śląskich, GZM oraz Polregio. W ofercie regionalnego przewoźnika bilet występuje pod nazwą Taryfa Max Bilet. Naturalnie nasuwa się pytanie, jakie daje możliwości? Szczegóły poniżej.

Rewolucja w komunikacji. Wspolny bilet wystartowal

Koleje Śląskie stawiają na rozwój

Zgadza się! Bez wątpienia ostatni tydzień lutego br. był jednym z najlepszych okresów w historii Kolei Śląskich. Dlaczego? Cóż, w poniedziałek (tj. 26 lutego br.) regionalny przewoźnik podpisał umowę na rozbudowę swojego zaplecza technicznego przy ul. Raciborskiej w Katowicach, w czwartek (tj. 29 lutego br.) Województwo Śląskie zamówiło 22 nowe pociągi, z których będą korzystały Koleje Śląskie, a w piątek (tj. 1 marca br.) wystartował wspólny bilet Kolei Śląskich, GZM i Polregio w Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii. Zatem, na jakie zniżki mogą liczyć pasażerowie?

Pasażerowie mają do wyboru cztery imienne bilety miesięczne – Taryfę Max Bilet Kolei Śląskich oraz ich odpowiedniki – 30-dniowe Metrobilety GZM. Za najtańszy bilet na jedno miasto pasażerowie zapłacą 119 zł, za bilet na dwa miasta 149 zł, za trzy do sześciu sąsiadujących ze sobą miast 189 zł, a za bilet sieciowy 249 zł. Dodatkowo, funkcjonuje jeden bilet 24-godzinny – Metrobilet 24h w cenie 24 zł. Bilety można kupić w kasach biletowych, biletomatach, pociągach Kolei Śląskich oraz w aplikacjach biletowych. – Ceny biletów są takie same, ale w przypadku zakupu w Kolejach Śląskich, pasażerowie mają do dyspozycji pełny wybór ustawowych zniżek wyjaśnia Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Integracja oferty komunikacji publicznej

Nie da się ukryć, że wspólny bilet Kolei Śląskich, GZM i Polregio w Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii otwiera pasażerów na zupełnie nowe możliwości podróżowania.

Porozumienie przewoźników oznacza dla pasażerów większą elastyczność i łatwość w podróżowaniu po Metropolii. Wystarczy jeden bilet, z którym możemy wybierać najszybsze dostępne połączenia i dogodne przesiadki wyjaśnia Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii. I dodaje: – Pilotaż pogłębionej integracji potrwa do końca roku. Mam nadzieję, że po jego zakończeniu uda nam się rozszerzyć porozumienie o kolejne bilety. Już teraz dziękuję władzom województwa i kolejowych spółek za otwartość i gotowość do rozmów.

Koleje Śląskie – by podróżowało się łatwiej i przyjemniej
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | X

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon