Rewolucja w Polonii! Kamil Rakoczy odchodzi

Kamil Rakoczy właśnie zakończył pracę w Polonii Bytom. Klub wydał oficjalny komunikat w tej sprawie na stronie internetowej.

Fot. poloniabytom.com.pl/Krzysztof Kadis
Foto 87 scaled

Pewne było, że po minionym sezonie w klubowych gabinetach będą toczyć się zażarte dyskusje na temat przyszłości trenera Kamila Rakoczego. Wydawało się jednak, że zostanie on na kolejny sezon. Takie przecieki docierały do dziennikarzy w ostatnich dniach. Okazało się jednak, że jest zupełnie inaczej.

Polonia Bytom we wtorek 28 czerwca poinformowała, że kończy współpracę z Rakoczym. Jego umowa obowiązywała do 30 czerwca i nie została przedłużona na kolejny sezon.

Nie jest tajemnicą, że 41-latek w ostatnich miesiącach nie był ulubieńcem bytomskich kibiców. Fani głównie jego obarczali winą za to, że dwukrotny mistrz Polski nie potrafi awansować do II ligi. Dodatkowo nie podobał im się styl prezentowany przez drużynę.

Rakoczy został pierwszym trenerem Polonii w 2019 roku. W ciągu trzech lat prowadził bytomian w 88 meczach ligowych, a drużyna pod jego wodzą zaliczyła 55 zwycięstw, 14 remisów oraz 19 porażek.

Nowego trenera mamy poznać w ciągu kilku dni. Widać jednak, że Polonia zamierza poważnie powalczyć o II ligę. Niedawno klub rozstał się z sześcioma zawodnikami, którzy w minionym sezonie zbyt często rozczarowywali. Spodziewane są duże wzmocnienia i w tej kwestii więcej powinno się wyjaśnić w najbliższym czasie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon