Rewolucja w Polonii! Kamil Rakoczy odchodzi

Kamil Rakoczy właśnie zakończył pracę w Polonii Bytom. Klub wydał oficjalny komunikat w tej sprawie na stronie internetowej.

Fot. poloniabytom.com.pl/Krzysztof Kadis
Foto 87 scaled

Pewne było, że po minionym sezonie w klubowych gabinetach będą toczyć się zażarte dyskusje na temat przyszłości trenera Kamila Rakoczego. Wydawało się jednak, że zostanie on na kolejny sezon. Takie przecieki docierały do dziennikarzy w ostatnich dniach. Okazało się jednak, że jest zupełnie inaczej.

Polonia Bytom we wtorek 28 czerwca poinformowała, że kończy współpracę z Rakoczym. Jego umowa obowiązywała do 30 czerwca i nie została przedłużona na kolejny sezon.

Nie jest tajemnicą, że 41-latek w ostatnich miesiącach nie był ulubieńcem bytomskich kibiców. Fani głównie jego obarczali winą za to, że dwukrotny mistrz Polski nie potrafi awansować do II ligi. Dodatkowo nie podobał im się styl prezentowany przez drużynę.

Rakoczy został pierwszym trenerem Polonii w 2019 roku. W ciągu trzech lat prowadził bytomian w 88 meczach ligowych, a drużyna pod jego wodzą zaliczyła 55 zwycięstw, 14 remisów oraz 19 porażek.

Nowego trenera mamy poznać w ciągu kilku dni. Widać jednak, że Polonia zamierza poważnie powalczyć o II ligę. Niedawno klub rozstał się z sześcioma zawodnikami, którzy w minionym sezonie zbyt często rozczarowywali. Spodziewane są duże wzmocnienia i w tej kwestii więcej powinno się wyjaśnić w najbliższym czasie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polonia bytom gks jastrzebie sparing

Do ligi dwa tygodnie, a Polonia Bytom regularnie wygrywa

312751657 502291188604342 9194165546697097537 n

Wolny specjalistą od hat-tricków. Polonia znowu goni lidera

Rakow czestochowa polonia bytom

Lekcja skuteczności od lidera z Częstochowy

Kamil rakoczy polonia bytom

Kamil Rakoczy już nie jest bezrobotny

Ryszard wieczorek polonia bytom

Polonia Bytom ma nowego trenera. Niedawno ją ograł

D4 N 9649 kopia

Zawiedli, więc odchodzą. Ruszyła przebudowa Polonii Bytom

Polonia bytom gwarek tarnowskie gory 3 liga pilka nozna

W Polonii jeszcze tli się nadzieja. Piłkarze pokazali moc