Rowerzyści pod wpływem alkoholu zostali ukarani wysokimi mandatami. Bytomianin miał 0,2 promila

Dwaj mieszkańcy Bytomia i jeden miejscowości Milówka ukarani zostali przez policjantów wysokimi mandatami karnymi. Rowerzyści mieli od 0,2 do ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że jeden z mężczyzn był poszukiwany.

Pijani rowerzyści Bytom

Trzech rowerzystów pod wpływem alkoholu zatrzymanych w Bytomiu

Do zatrzymania rowerzystów doszło w środę, 3 maja. Uwagę policjantów z bytomskiej drogówki zwróciła dwójka rowerzystów, których "styl jazdy" odbiegał od normy. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 39-letni mieszkaniec Milówki ma w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Natomiast drugi rowerzysta - 40-letni bytomianin, miał z kolei 0,2 promila alkoholu. Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 1,5 tysiąca złotych.

Również w środę, 3 maja na ulicy Gallusa w ręce policjantów wpadł 48-letni bytomianin. Rowerzysta miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że jest poszukiwany przez miejscowy sąd celem doprowadzenia do aresztu.

- Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator. Za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny, czyli na przykład rowerem, po użyciu alkoholu, czyli między 0,2 a 0,5 promila, grozi mandat karny w wysokości co najmniej 1000 złotych. Jeśli natomiast kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila, wówczas mandat wynosi 2500 złotych - informuje bytomska komenda policji.

Mężczyzna jechał pod prad po pijaku na a1

Może Cię zainteresować:

Pijany bytomianin jechał pod prąd na autostradzie A1. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

Autor: Redakcja Bytomski

03/05/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon