Rozbiórka wiaduktu nad DK88. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Nieczynny wiadukt kolejowy nad DK88 w Bytomiu zostanie rozebrany. Kierowcy muszą się w tym czasie liczyć z utrudnieniami. - Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonych ograniczeń prędkości oraz organizacji ruchu - apeluje Urząd Miejski w Bytomiu.

Nieczynny wiadukt kolejowy nad Al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego (DK88) znajduje się w okolicy zjazdu do Centrum Handlowego Atrium Plejada. Jego rozbiórka rozpocznie się w poniedziałek, 19 września.

- Wykonawca rozbiórki wiaduktu, na zlecenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A., wprowadzi tymczasową organizację ruchu drogowego, polegającą na zwężeniu ulicy do jednego pasa ruchu w obydwu kierunkach. W miarę trwania prac rozbiórkowych, konieczne będzie przekierowanie ruchu kołowego z jednej części jezdni na drugą, przy zachowaniu ruchu dwukierunkowego, jak również zamknięcie trzech pasów ruchu i wprowadzenie ruchu wahadłowego, sterowanego ręcznie przez uprawnionych do tego pracowników - wyjaśnia Urząd Miejski w Bytomiu.

W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, przede wszystkim z zatorami drogowymi, które mogą spowodować dłuższy czas dojazdu np. do pracy. Najbardziej uciążliwe prace mają być jednak prowadzone w dni wolne oraz w nocy.

- Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonych ograniczeń prędkości oraz organizacji ruchu - apeluje Urząd Miejski w Bytomiu.

Rozbiórka wiaduktu nad DK88 ma potrwać tydzień i zakończyć się do poniedziałku, 26 września. Będzie to jednak uzależnione od warunków atmosferycznych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon