Rozebrali dawne Tesco, a w miejscu stacji benzynowej budują nowy market

Przy ulicy Chorzowskiej trwa wielka inwestycja. Dawny hipermarket Tesco został częściowo rozebrany, natomiast jednocześnie cały kompleks przechodzi rozbudowę.

Wielkie hipermarkety powoli przechodzą do lamusa. Klienci decydują nogami wybierając mniejsze sklepy, ale za to położone bliżej ich domów. Z tego względu niesłabnącą popularnością cieszą się dyskonty formatu Biedronki, Lidla, czy Netto, których nieustannie przybywa. W ich sąsiedztwie coraz częściej wyrastają tzw. parki handlowe, gdzie do każdego sklepu wchodzi się wprost z parkingu, a nie ze wspólnego pasażu, jak to ma miejsce w centrach handlowych starego typu.

Na początku roku informowaliśmy o nabyciu przez niemiecką firmę Saller Polbau obiektu po dawnym Tesco na granicy Bytomia i Chorzowa. Uznano, że w tej lokalizacji lepiej sprawdzi się park handlowy z wieloma mniejszymi sklepami, niż jeden wielki hipermarket. Z tego względu podjęto decyzję o częściowej rozbiórce starej hali, aby docelowo uzyskała kształt litery L. Znajdzie się w niej 9 niezależnych lokali handlowych dostępnych bezpośrednio z zewnątrz. Największy z nich przeznaczony na sklep samoobsługowy, ma mieć powierzchnię 2142 mkw. W miejscu po rozebranej części utworzono miejsca parkingowe. Po przeciwnej stronie parkingu, gdzie wcześniej znajdowała się stacja benzynowa, powstaje zupełnie nowy obiekt o powierzchni 5375 mkw, w którym powstanie kolejnych 9 lokali handlowych.

Inwestycja znajduje się na bardzo zaawansowanym etapie. Prace rozbiórkowe w dawnym Tesco dobiegły końca, obecnie trwa wydzielanie poszczególnych lokali, wykonywanie obróbek blacharskich i montaż elementów stolarki okiennej. Z kolei stalowa konstrukcja nowego budynku jest już gotowa, a całość została zadaszona. Tuż obok zamontowano wysoki na kilkanaście metrów totem reklamowy. Równocześnie robotnicy uwijają się przy przebudowie parkingu, dlatego wjazd do marketu budowlanego OBI w tej chwili jest możliwy wyłącznie od strony Selgrosa.

Nie jest jeszcze znana lista sklepów, jakie znajdą się w rozbudowanym parku handlowym przy ulicy Chorzowskiej. Nieoficjalnie mówi się, że głównym najemcą będzie jeden z najpopularniejszych dyskontów spożywczych w Polsce. Branże pozostałych punktów nie zostały jeszcze podane do wiadomości. Zgodnie z planem inwestycja powinna się zakończyć w połowie marca 2024 roku.

Mniejsza inwestycja po sąsiedzku

Saller Polbau jest również właścicielem hali po przeciwnej stronie ulicy Chorzowskiej, gdzie funkcjonuje Media Markt i Jysk. W jej bezpośrednim sąsiedztwie, w miejscu po wyburzonej stacji benzynowej Shell powstaje nowa stacja. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Handlowe "KURZEPA" Sp. J. powiązane z polską siecią Transoil. Najbliższe z jej placówek znajdują się w Zabrzu i Gliwicach.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon