Różne oblicza opieki osób starszych w Niemczech

Opieka w Niemczech, tak jak ogólny system socjalny tamże, jest bardzo dobrze zorganizowana. Liczne instytucje, kasy chorych oraz ulgi socjalne starają się ulżyć rodzinom opiekującym się seniorem. Domy pomocy społecznej dysponują świetnymi standardami i wykwalifikowanym personelem. Kasy chorych dbają o domowe wizyty pielęgniarskie. A jeśli ktoś nie chce odsyłać osoby starszej do domu opieki, zawsze można wynająć opiekunkę.

Alexas fotos 6 W1vo PF Lfrc unsplash

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się przemyślane i dla każdego znajdzie się rozwiązanie. Ale czy na pewno?

Dla rodzin średnio zamożnych umieszczenie seniora w domu opieki lub wynajęcie opiekunki jest kwestią bardzo kłopotliwą. Koszty tych usług są bardzo podobne – wynoszą nie mniej niż 5 tysięcy euro miesięcznie. Nawet uwzględniając ulgi socjalne, trzeba przyznać, że nadal jest to obciążająca kwota. Co prawda są jeszcze publiczne domy opieki, ale społeczeństwo niemieckie tak gwałtownie się starzeje, że zaczyna w nich brakować po prostu miejsca i na jego zwolnienie trzeba czekać nawet miesiącami.

Polskie opiekunki w Niemczech

Dlatego coraz powszechniejszym widokiem jest opieka osób starszych w Niemczech sprawowana przez opiekunki z Polski. Zaletą jest nie tylko cena, która dla rodzin niemieckich jest o wiele niższa niż w przypadku lokalnych instytucji. Bliscy seniora nie muszą poświęcać własnego czasu na opiekę czy rezygnować z kariery. Są spokojni, bo mają pewność, że opiekunka z Polski zapewni najlepszą opiekę podopiecznemu. Polkom dbanie o gospodarstwo i członków rodziny przychodzi z naturalnością, co już przestaje być oczywiste w zachodnim społeczeństwie. Polskie opiekunki w Niemczech znane są z gospodarności, pracowitości i talentów kulinarnych. Przeciętne wynagrodzenie miesięczne netto wynosi zazwyczaj ok.7-8 tysięcy złotych.

Osoby chcące rozpocząć pracę w opiece w Niemczech zachęcamy do skontaktowania się z agencją opiekunek Veritas Opieka. Agencja zapewnia dojazd na miejsce zlecenia i opiekę koordynatora, z którym zawsze może się skontaktować. Firma posiada wiele atrakcyjnych ofert pracy, a w razie pytań i wątpliwości wytłumaczy wszystkie niejasności.

Najnowsze oferty pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon