Rozwijające zajęcia dla dzieci w Bytomiu? Giganci Programowania zapraszają na lekcje pokazowe!

Technologia stale się rozwija, to fakt. Ślązacy widzą to w każdej sferze swojego życia – w domu, pracy, a nawet podczas robienia drobnych zakupów. Oczywiście postęp ma również pozytywny wpływ na najmłodszych – dzieci, które chłonną nowe technologie niczym gąbka. Nauka otwiera ich na zupełnie nowe możliwości, które będą odczuwalne w perspektywie kilku lat. Dobrym przykładem są kursy programowania, które mogą pomóc nie tylko w znalezieniu dobrze płatnej pracy, ale przede wszystkim rozwijają kreatywność, uczą współpracy, logicznego myślenia, a także cierpliwości. Może to odpowiedni moment, aby rodzicie zadbali o przyszłość swoich dzieci, zapisując je na zajęcia w bytomskich Gigantach Programowania? Semestr zimowy startuje już niebawem.

Rozwijające zajęcia dla dzieci w Bytomiu? Giganci Programowania zapraszają na lekcje pokazowe!

Giganci Programowania – jakie dają możliwości?

Dobre pytanie. Giganci Programowania to ogólnopolska sieć placówek oferujących stacjonarne kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Czego mogą nauczyć? A no, podczas zajęć m.in. z zakresu tworzenia gier komputerowych, aplikacji mobilnych, programowania dzieci dodatkowo uczą się:

  • logicznego myślenia,
  • kreatywności,
  • cierpliwości,
  • współpracy,
  • języka angielskiego,

czyli umiejętności, które mogą się przydać nie tylko w szkole, przyszłej pracy, ale i codziennym życiu. Bytomscy Giganci Programowania działają w mieście od 4 lat, a od dwóch lat funkcjonują pod nowym adresem – przy ulicy Piekarskiej 6, czyli w zabytkowym budynku, w którym niegdyś mieściła się Poczta Główna (Stara Poczta).

Wychowankowie Gigantów Programowania już teraz robią zawrotną karierę jako programiści. Dobrym przykładem jest 22-letni Mateusz, który rozpoczął przygodę z programowaniem mając 14 lat. Po maturze studiował zaocznie informatykę na Politechnice Śląskiej i uczył programowania dzieci i młodzież w bytomskich Gigantach. Dzięki zdobytym umiejętnościom już na pierwszym roku studiów nawiązał współpracę z amerykańską firmą informatyczną, a po roku zmienił pracodawcę i podwoił swoją pensję. W międzyczasie Mateusz kupił własne mieszkanie oraz nowy samochód. Całe życie stoi przed nim otworem, a to tylko jeden z wielu przykładów. Nie da się ukryć, że Giganci otwierają przed młodym pokoleniem zupełnie nowe możliwości.

Zapotrzebowanie na programistów utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, a stawki miesięczne doświadczonych koderów przebiły już poziom 25.000 zł. Rozpoczynając pracę w zawodzie, można liczyć na pierwszą pensję w wysokości średniej krajowej, czyli 7.500 zł, która szybko rośnie wraz ze zdobytym doświadczeniem. Tworząc dobrej jakości kod, młodzi bytomianie mogą nawiązywać zdalną współpracę z firmami z całego świata i osiągać życiowy balans między życiem prywatnym, a zawodowym. Naturalnie nasuwa się pytanie, jakie zajęcia oferują GP?

Rekrutacja na semestr zimowy: czas, start!

Giganci Programowania prowadzą aktualnie rekrutację na semestralne kursy stacjonarne, dla dzieci w wieku:

  • 7 – 9 lat,
  • 10 – 12 lat,
  • 13 – 15 lat,
  • 16 – 18 lat.

Dwie, najmłodsze grupy uczą się programowania poprzez zabawę. Tworzą swoje pierwsze gry w Scratchu, programują w popularnej grze Minecraft oraz tworzą aplikację na telefon. Wiadomo, że podczas tak, edukacyjnych zajęć przydaje się chwila na złapanie oddechu. Uczniowie mogą odpocząć między zajęciami i dobrze się bawić grając w piłkarzyki.

Starsze dzieciaki (tj. 13-18 lat) uczą się już profesjonalnego programowania, poznając język C# oraz Python, a także tworzą gry komputerowe w Unity czy uczą się o cyberbezpieczeństwie. Pełen wykaz zajęć można znaleźć na stronie: www.giganciprogramowania.edu.pl/lokalizacje/45-bytom

Giganci Programowania nie spoczywają na laurach, a stale rozwijają swoją ofertę. W nadchodzącym semestrze uczniowie będą mieli do czynienia ze sztuczną inteligencją i zgłębią jej podstawy!

Jeżeli najmłodsi bytomianie (tj. od 7 do 18 roku życia) pragną sprawdzić drzemiący w nich potencjał, nie mogli trafić lepiej! Okazuje się, że do 29 września br. Giganci zapraszają na ostatnie lekcje pokazowe. Dlaczego? Ponieważ zimowy semestr rusza już 2 października br. Jedno jest pewne, nie ma co zwlekać z decyzją, przecież lekcje pokazowe to doskonała okazja, aby przetestować swoje możliwości.

Osoby zainteresowane mogą zarejestrować się na zajęcia pokazowe telefonicznie - 536 202 208 lub online

Nowy semestr? Nowe możliwości! Giganci Programowania startują już 2 października!
Giganci Programowania Bytom zapraszają!

ul. Piekarska 6 (Stara Poczta)
41-902 Bytom
Tel. 536 202 208
E-mail: bytom@giganciprogramowania.edu.pl
FACEBOOK

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon