Ruszyła Lotto Superliga. Świetny start Górnika Bytom

Za nami debiutancka kolejka Lotto Superligi w tenisie ziemnym. Górnik Bytom rozpoczął rozgrywki od wysokiego zwycięstwa nad przeciwnikiem z Poznania.

Fot. Facebook/Górnik Bytom
Gornik bytom poznan lotto superliga tenis

Lotto Superliga to nowe rozgrywki w polskim tenisie ziemnym, które mają się przyczynić do szybszego rozwoju tej dyscypliny. Najlepsze kluby tenisowe w Polsce rywalizują nie tylko o tytuł, ale także o duże pieniądze. Zwycięzca na koniec otrzyma aż 700 tys. zł!

W rozgrywkach startuje Górnik Bytom, który od wielu lat jest czołową szkołą tenisa w Polsce. W miniony weekend odbyła się pierwsza kolejka. Nasz zespół na początek udał się do Poznania na starcie z Parkiem Tenisowym Olimpia.

Bytomianie pokazali moc, bo bez większych przeszkód zwyciężyli 5:1. Górnik stracił punkt tylko w rywalizacji deblowej kobiet, a tak to jego zawodnicy z pozostałych starć wychodzili zwycięsko.

Georgii Kravchenko pokonał Błażeja Sopolińskiego (6:4, 6:3), a Gregoire Barrere wygrał z Oleksim Krutykhiem (6:3, 3:6, 10:8). Tenisistki Górnika także były górą w singlowych pojedynkach. Weronika Falkowska ograła Kamillę Bartone (7:6, 4:6, 16:13), a Daria Lopatetska poradziła sobie z Anastasiyą Sobolevą (7:6, 7:5).

Piąty punkt bytomska drużyna zgarnęła w deblu mężczyzn. Para Barrere - Kravchenko pokonała duet Patrik Niklas-Salminen - Aldin Setkic w dwóch setach (7:6, 6:4).

Druga kolejka Lotto Superligi odbędzie się 5 czerwca. Tego dnia Górnik Bytom na własnych kortach zmierzy się z Osavi Tennis Team Kalisz. Przeciwnik rozpoczął sezon od porażki 2:4 z WKT Mera Warszawa. Bilety kosztują 20 zł, a pierwszy mecz zaplanowano na godzinę 10.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon