Ruszyła operacja "wiosna". Bez niespodzianek na treningu Polonii

Skończyły się zimowe urlopy piłkarzy Polonii Bytom. Teraz przed nimi pracowite tygodnie, od których zależy, o co będą walczyć w rundzie wiosennej. W lidze na pewno zobaczymy trochę inny skład, a pierwsze decyzje już zapadły.

Fot. Facebook/Polonia Bytom
271698330 299543972212399 5715322238492795630 n

10 stycznia piłkarze Polonii Bytom oficjalnie rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Zawodnicy mieli prawie dwa miesiące wolnego, więc z pewnością zdążyli się stęsknić za boiskiem. Teraz aż do lata na brak futbolu nie będą narzekać.

Przez święta się pilnowali

Na pierwszych zajęciach tradycyjnie przetestowano wszystkich gracz. Wyniki miały pokazać trenerom, czy zespół jest gotowy do pracy na większych obrotach. Okazało się, że choć III-ligowiec nie trenował, to zawodnicy są na tyle świadomi, że sami dbali o formę.

- Sprawdzaliśmy ich szybkość, a także moc kończyn dolnych. Chwilę później zawodnicy zostali podzieleni na odpowiednie podgrupy, które zostały oddelegowane do zajęć siłowych. Po pierwszych testach możemy już stwierdzić, że zawodnicy wykonywali swoje zadania domowe w czasie wolnych od zajęć w sposób odpowiedzialny i są dobrze przygotowani na kolejne wysiłki związane z powrotem do okresu przygotowawczego - mówi na oficjalnej stronie klubu Dawid Mróz, członek sztabu szkoleniowego.

Kibiców zawsze najbardziej interesuje, kto nowy pojawił się na pierwszym treningu, a kogo zabrakło. Na razie o niespodziankach nie ma mowy. Potwierdziły się informacje sprzed kilku dni, że Polonia na razie będzie się przyglądać dwóch graczom. To obrońca Maksym Niemiec i napastnik Orest Tkachuk. W dodatku na zajęciach pojawił się Tomasz Pośpiech, który był wypożyczony do LZS-u Piotrówka.

W kwestii absencji także nie można mówić o jakimś zaskoczeniu. Damian Celuch trenuje ze Stalą Brzeg i prawdopodobnie wróci do tego klubu na stałe. Nie było Krzysztofa Kamińskiego, który także ma odejść z zespołu. W przypadku Jarosława Czernysza skrócono wypożyczenie, więc wrócił on do Resovii.

Odrobinę dłuższy urlop dostał Michał Płonka. Z kolei Dominik Budzik nadal nie jest na tyle zdrowy, aby móc trenować. Po problemach zdrowotnych do treningów wrócili natomiast Jacek Wuwer, Konrad Andrzejczak i Norbert Radkiewicz.

Już w sobotę 15 stycznia Polonia rozegra pierwszy sparing tej zimy. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Miechowicach niebiesko-czerwoni zmierzą się z I-ligową Skrą Częstochowa. Początek spotkania o godzinie 11.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon