Są efekty remontu torowisk w centrum. Tramwaje wracają na Stroszek i Dymitrow

W piątek (23 grudnia) wznowiono ruch tramwajów na przebudowywanym odcinku torowisk w centrum Bytomia. Stroszek i tzw. Dymitrow odzyskają połączenie tramwajowe z placem Sikorskiego.

Tramwaje Śląskie
Bytom Stroszek

Ruch tramwajów na ul. Sądowej, Powstańców Warszawskich oraz odcinku między ul. Sądową a Chrzanowskiego zatrzymany został w trzeciej dekadzie lipca. Wówczas to prace na torowiskach prowadzone w ramach przebudowy ul. Piekarskiej i Sądowej, a także modernizacji linii tramwajowej między centrum Bytomia a pętlą Stroszek.

– Realizacja robót na obu tych inwestycjach została tak skoordynowana, żeby odcinki leżące na ich styku móc możliwie jak najszybciej oddać do eksploatacji, przywracając tym samym choć częściowo ruch tramwajów liniowych – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

Jak doprecyzowuje spółka, po pięciu miesiącach prac, infrastruktura torowa zrealizowana została w zakresie umożliwiającym prowadzenie ruchu tramwajowego, co potwierdziły przeprowadzone w czwartek jazdy próbne. W konsekwencji od piątku, 23 grudnia:

  • tramwaje linii nr 19 kursują w relacji: Katowice pl. Wolności – Bytom pl. Sikorskiego – Bytom Szkoła Medyczna;
  • tramwaje linii nr 49 kursują w relacji: Bytom Stroszek pętla – Bytom pl. Sikorskiego;
  • linia tramwajowa nr 39 została zawieszona.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon