Sensacja w Melbourne! Magdalena Fręch wygrywa z Caroline Garcią w drugiej rundzie Australian Open

Sensacja w Melbourne! Magdalena Fręch wygrywa z Caroline Garcią w drugiej rundzie Australian Open. Tenisistka Górnika Bytom wyeliminowała Garcię z turnieju po bardzo wyrównanym starciu i ponad dwóch godzinach rywalizacji. W piątek zobaczymy Polkę w trzeciej rundzie AO. Bytomianie już trzymają kciuki!

Faworytką starcia była Francuzka Caroline Garcia, 19. rakieta świata w rankingu TOP 20 WTA, która dominowała nad Polką przez pierwsze pół godziny, prowadząc 4:2. Upór Magdaleny Fręch z każdą minutą pozwolił na odrobienie strat i w konsekwencji na pokonanie rywalki w dwóch setach: 6:4 i 7:6 (7:2). Komentatorzy sportowi są zgodni, że zwycięstwo nad zawodniczką z topowej 20-stki to ogromny sukces 26-letniej tenisistki z Polski. Szczególne powody do radości mają bytomianie, bo w końcu to ich dziołcha - zawodniczka Górnika Bytom!

- Tenisistka KS "Górnik" Bytom w kapitalnym stylu awansowała do III rundy jednego z najważniejszych tenisowych turniejów na świecie. Dzisiaj w Melbourne, Magda, która miała na koszulce napis „Bytom City”, pokonała Francuzkę Caroline Garcię - gratuluje Miasto na facebookowym profilu.

Szansa na kolejne zwycięstwo pojawi się już w piątek, 19 stycznia, kiedy to w trzeciej rundzie Polka zmierzy się z występującą w neutralnych barwach Rosjanką Anastasiją Zacharową. Tym razem to nasza zawodniczka jest faworytką, bo Zacharowa w klasyfikacji zajmuje zdecydowanie niższe od niej miejsce (190. WTA).

Polska reprezentacja

Może Cię zainteresować:

Polscy hokeiści powalczą w Sosnowcu o Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Na początek z Estonią. Jest już terminarz turnieju

Autor: Grzegorz Lisiecki

17/01/2024

Tarnowskie Góry płyną przez Mazury

Może Cię zainteresować:

Młodzi pływacy z MKS Park Wodny zamierzają przepłynąć La Manche. Zapraszają wszytskich do podobnego wyzwania

Autor: Urszula Gołkowska

16/01/2024

Rafal collins wspolwlascicielem zaglebia sosnowiec 1

Może Cię zainteresować:

Rafał Collins współwłaścicielem Zagłębia Sosnowiec. 35-latek przejmuje pion sportowy klubu. "Celebryta bez doświadczenia" czy działacz społeczny?

Autor: Szymon Karpe

16/01/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon