Seryjny włamywacz zatrzymany w Bytomiu. 26-latek okradał mieszkania, garaże i samochody

Z włamów i kradzieży uczynił pomysł na życie. Ale okazało się, że długo tak nie powojował. 26-letniego seryjnego włamywacza zatrzymała bytomska policja.

Policja Śląska
Areszt (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z komisariatu V w Bytomiu zatrzymali 26-letniego włamywacza, mieszkańca naszego miasta.

Seryjny włamywacz działał na terenie Stroszka

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy mężczyzna włamał się do

  • dwóch mieszkań,
  • garażu,
  • warsztatu,
  • pojazdu,

które następnie okradł. Działał na terenie dzielnicy Stroszek.

W minioną środę, 20 kwietnia 2022 r. Sąd Rejonowy w Bytomiu przychylił się do wniosku prokuratura oraz śledczych i zastosował wobec 26-latka tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Trzy kradzieże zwykłe i pięć z włamaniem

Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z piątego komisariatu, którzy w toku prowadzonych postępowań dotyczących kradzieży i włamań na terenie dzielnicy Stroszek, ustalili ich sprawcę. Mieszkaniec Bytomia w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dopuścił się trzech kradzieży, zniszczenia mienia i pięciu kradzieży z włamaniem. Włamał się do dwóch mieszkań, garażu, pojazdu i warsztatu samochodowego, z którego skradł sprzęt diagnostyczny wart ponad 12 tysięcy złotych.

Złodziej nie zdążył sprzedać skradzionych przedmiotów, a policjanci odzyskali sprzęt, który został zwrócony właścicielowi warsztatu. 26-latek jest dobrze znany mundurowym, w przeszłości wielokrotnie popadał w konflikt z prawem. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon