Setki kilogramów tytoniu bez akcyzy

W ciągu zaledwie kilku dni bytomscy policjanci przejęli znaczne ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa szacowane są na ponad 100 tysięcy złotych.

KMP Bytom
Tyton bez akcyzy

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 54-latka, który w swoim samochodzie ukrywał aż 120 kilogramów tytoniu bez akcyzy. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej karany za to samo przestępstwo, a sprzedaż lewego tytoniu była jego stałym źródłem przychodu.

Z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego straty państwa mogły wynieść 70 tysięcy złotych. Za handlowanie nielegalnym tytoniem grozi mężczyźnie kara do trzech lat więzienia.

W kolejnych dniach policjanci z bytomskiej komendy zatrzymali również 39-latka, który również ze sprzedaży kontrabandy uczynił sobie stałe źródło dochodu i był wcześnie już za to karany. Mężczyzna w swoim mieszkaniu przechowywał 100 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

W tym przypadku straty Skarbu Państwa mogły wynieść ok. 60 tys. zł. Za tego rodzaju przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon