Sezon na bytomskim stoku narciarskim ruszył na całego

Tej zimy aura zdecydowanie bardziej sprzyja białemu szaleństwu, niż w latach ubiegłych. Na bytomskim stoku leży już kilkadziesiąt centymetrów śniegu, a armatki wspierają naturę w zwiększaniu grubości pokrywy śnieżnej.

Sport dolina grudzien 2021

Sezon w ośrodku narciarskim w Suchej Górze rozpoczął się z pewnym poślizgiem, bo już w niedzielę, 14 grudnia uzyskano odpowiednie warunki do otwarcia stoku. Niestety w kolejnych dniach pogoda się pogorszyła i wyciągi musiały stanąć. Na szczęście nie trzeba było długo czekać na poprawę warunków atmosferycznych i od środy znów można jeździć na nartach i snowboardzie w Bytomiu.

Obecnie na stoku jest do 80 centymetrów śniegu. Na kamerze internetowej można zobaczyć, że cały czas pracują armatki, które dorabiają kolejne centymetry białego puchu. Dzięki minusowej temperaturze na dworze ośrodek nie musi liczyć na naturalne opady śniegu, tylko sam może sukcesywnie poprawiać warunki na trasach.

Stok narciarski w Bytomiu - ceny i godziny otwarcia

Stok jest czynny od 10:00 do 20:00, natomiast w Wigilię i Sylwestra będzie można zjeżdżać na nartach do 15:00. Pierwszego i drugiego dnia Bożego Narodzenia ośrodek będzie działać w normalnych godzinach.

Jedna godzina jazdy na bytomskim stoku kosztuje 35 zł, lecz im więcej czasu chcemy oddawać się białemu szaleństwu, tym jest taniej, dlatego dwie godziny to już koszt 60 zł, 3 godziny 70 zł, a cały dzień 100 zł. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-13:00 można korzystać z karnetu porannego w cenie 50 zł, zaś każdego dnia ostatnia godzina kosztuje 20 zł.

Narciarze i snowboardziści mogą na miejscu skorzystać z serwisu narciarskiego oraz wypożyczalni. Ponadto przy ośrodku działa szkółka narciarska.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon