Skradziono koparkę. Bytomscy policjanci znaleźli ją w ciągu kilku dni

Zaledwie tydzień zajęło bytomskiej Policji zlokalizowanie koparki, która została skradziona z placu budowy w Karbiu. Sprzęt wrócił już do rąk właściciela.

KMP Bytom
Koparko ladowarka

Do kradzieży doszło 30 czerwca w rejonie prowadzonych robót związanych z infrastrukturą ciepłowniczą przy ulicy Konstytucji. Skradziono stamtąd koparko-ładowarkę CAT 32D, co spowodowało poważne problemy organizacyjne dla firmy, która wykonywała prace m.in. na zlecenie PEC Bytom.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. W trakcie prowadzonego postępowania kryminalnym udało się ustalić miejsce, w którym znajdowała się skradziona maszyna i 7 lipca odnaleźli ją niedaleko, bo przy ulicy Zabrzańskiej. Pojazd następnie wrócił do właściciela.

Firma Esbud z Będzina w oficjalnym piśmie podziękowała bytomskiej komendzie za udzielenie szybkiej, skutecznej i profesjonalnej pomocy w odzyskaniu koparko-ładowarki.

"Nie ukrywamy, że dokonana kradzież wyżej wymienionego sprzętu w trakcie powierzonych nam inwestycji na terenie Bytomia z zakresu ciepłownictwa przysporzyła nam sporych trudności w organizacji robót. Dzięki Państwa skutecznej pracy i zaangażowaniu możemy ze spokojem podejść do realizacji kolejnych zadań. Do podziękowań dla Pana Komendanta oraz podległym Panu funkcjonariuszom dołączamy życzenia wytrwałości w realizacji codziennych zadań, oraz nieustającej satysfakcji z podejmowanych wyzwań(…)" - napisano w podziękowaniach dla komendy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon