Ślizgawica na drogach. Miasto będzie wyciągać konsekwencje wobec wykonawców

Wystarczyła chwila intensywnych opadów marznącego śniegu i główne drogi w Bytomiu zostały sparaliżowane. W niektórych miejscach kierowcy od ponad godziny stoją w korkach. Takiej sytuacji można by uniknąć, gdyby firmy odpowiadające za zimowe utrzymanie jezdni należycie wykonywały swoją pracę.

Około 16:30 mocno rozpadało się nad Bytomiem i sąsiednimi miastami. Warunki atmosferyczne okazały się na tyle niekorzystne, że w krótkim czasie częściowo roztopiony śnieg zamienił się cienką, ale za to bardzo śliską warstwę lodu. Firmy zajmujące się odśnieżaniem ulic zareagowały na tę sytuację z opóźnieniem, w efekcie czego pługopiaskarki i pługosolarki utknęły w korkach.

- W związku z zapowiadanymi trudnymi warunkami już w nocy 19 grudnia, zleciliśmy dobowe utrzymanie dróg. Przy takim zleceniu za zapewnienie przejezdności odpowiadają wykonawcy. W związku ze zbyt późną reakcją wykonawców i niewywiązaniem się z realizacji umów na dobowe utrzymanie dróg, wykonawcy odpowiedzialni za odśnieżanie miasta zostaną obciążeni karami - informuje Urząd Miejski na swoich stronach.

Czytelnicy informują nas o poważnych utrudnieniach na drogach. Na ul. Wrocławskiej, Miechowickiej, czy Strzelców Bytomskich, gdzie znajdują się duże wzniesienia, kierowcy od ponad godziny stoją w korkach. Miejscami sytuacja się już poprawiła i ruch powoli się udrażnia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT