Słowacki i Potter na ulicach, czyli bytomski happening czytelniczy. Zobaczcie zdjęcia

We wtorek, 6 czerwca, w przestrzeni miejskiej można było spotkać dawnych poetów, fikcyjnych czarodziejów, rycerzy, piratów i wiele innych fantastycznych osobowości. A to wszystko, żeby częściej zaglądać do książek...

"Jak nie czytam, jak czytam"

Pod takim hasłem odbyła się druga edycja happeningu, który ma zachęcić dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych do sięgnięcia po literaturę. Jeśli 6 czerwca spotkaliście w mieście postacie z baśni - spokojnie, nie pomyliliście światów. Bytomskie przedszkola i szkoły brały udział w barwnym korowodzie, który zatrzymał się między innym w Parku Miejskim. Wydarzenie powstało z inicjatywy miesięcznika "Biblioteka w szkole". Bytomską odsłonę zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna oraz Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie.

- Nasza szkoła chętnie bierze udział w tego rodzaju akcjach, a dla uczniów to zawsze dobra zabawa. Duża to zasługa naszej pani bibliotekarki Moniki Zientek, która wie, jak zachęcić młodzież do czytania i udziału w akcjach promujących czytelnictwo - mówi Beata Kołodziejczyk, dyrektorka Technikum nr 4.

Uczestników parady kreatywność nie zawiodła. Ulicami miasta przeszedł korowód poetów, czarodziejów, piratów, rycerzy, zwierzątek, pojawiły się nawet smoki. Jak na literacki happening przystało, odbyło się wspólne czytania fragmentów baśni oraz powieści. Oprócz tego starsi i młodsi zintegrowali się podczas tanecznej zabawy. Przeprowadzono także konkurs na najlepszy strój.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon