Smaki młodości, czyli fast-food budka w Bytomiu. Szybka Szamka na pl. Sobieskiego

Kiedy na początku lat 90. XX wieku powiało zapachem Zachodu, bo w Warszawie otwierał się pierwszy w Polsce McDonald’s, Polacy szybko stworzyli własną wariację szybkiej kanapki.
W budkach serwujących frytki i zapiekanki szybko wyczuli „modę” i zaczęli działać. Miało być dużo, do syta i taniej iż w Maku!

Choć aktualnie mamy sporo miejsc w Bytomiu, gdzie serwują wartościowe i pyszne jedzonko,
to niech pierwszy rzuci kamieniem ten, któremu raz na jakiś czas nie przychodzi ochota na fast-foodowego hamburgera czy zapieksa z budki. Kiedyś mówiło się nawet „Chodź na Plac Thaelmanna, zjeść dobrego hama”. Liczba pamiętnych budek aktualnie mocno się zmniejszyła, ale w naszym mieście wylądowała właśnie SZYBKA SZAMKA. Proste posiłki tj. hot dogi czy zapiekanki nie tracą na popularności. Wręcz przeciwnie.

szybka szamka

Od 2 miesięcy na placu Sobieskiego (kiedyś właśnie Plac Thaelmanna), tuż obok przystanku autobusowego szybko zlokalizujecie kolorową przyczepę z uśmiechniętą MARTYNĄ, KINGĄ lub NIKOLĄ w środku. Jest gdzie przycupnąć, bo oprócz okolicznych ławek przed budką postawione
są leżaki z logo. Zjecie tutaj szybko i tanio, a do wyboru macie mniejsze i większe opcje hamburgera, cheeseburgera, hot doga czy zróżnicowanych zestawów z frytkami czy nuggetsami. Obsługa na bieżąco przygotowuje świeże surówki, ale korzysta również z dostarczanych, gotowych dodatków. Chętnie stołuje się tutaj młodzież z pobliskich szkół, studenci czy weekendowi, nocni imprezowicze.

Szybka Szamka

Okazało się, że bytomianie cenią szybkie i apetyczne jedzenie, lubią posilać się na świeżym powietrzu bądź zamawiać dania na wynos – Szybką Szamkę znajdziecie w popularnym serwisie i gastroaplikacji pyszne.pl. „Wpadam tutaj przelotem z pracy na zapiekankę lub cheesa” - mówi jeden z Klientów - „Wszystko jest szybko i starannie przygotowane, bardzo dobre w smaku, a ceny są na każdą kieszeń” - dodaje. W tym samym momencie podbiega uczeń z pobliskiego technikum po dużego hamburgera i coś do picia - „Dziś w szkole nie podszedł mi za bardzo obiad na stołówce, a hama z budki zjem ze smakiem!” - powiedział, zapytany czemu przybiegł do budki. Dodatkowo uczniowie i studenci z legitymacją mają dodatkowe 10% zniżki na zamówienie. W międzyczasie podjeżdża kurier z pyszne.pl, aby odebrać zamówienie z dowozem.

Szybka Szamka otwarta jest codziennie od godziny 11.00 do 23.00 za wyjątkiem weekendów, kiedy godziny pracy są wydłużone do 2.00 w nocy z piątku na sobotę i 4.00 nad ranem z soboty
na niedzielę.

Jak to wygląda cenowo? W zależności od wielkości i dodatków hamburgera czy zapiekankę zjecie już od 9,50 zł, hot doga od 10,20 zł, a frytki już za 6,20 zł. Dodatkowo przy wyborze proponowanych zestawów (kanapka + frytki) napój 0,33 l lub 0,5 l jest dodawany za symboliczną złotówkę.

Przychodźcie, zamawiajcie, jedzcie, pijcie i cieszcie się smakiem! Ponieważ Szybka Szamka cieszy się rosnącą popularnością, planowane są również dodatkowe lokalizacje w Bytomiu czy w miastach ościennych.

Specjalnie dla czytelników bytomski.pl Szybka Szamka przygotowała dla niezły deal 2 za 1
na małego hamburgera, zapiekankę lub duże frytki – czyli zamawiacie i płacicie za jedną pozycję,
a drugą taką samą otrzymacie za free!

Wystarczy zalajkować jeden z profili społecznościowych Szybkiej Szamki na Faceboku lub Instagramie, skomentować dowolny post i pokazać obsłudze przed złożeniem zamówienia!
Akcja obowiązuje do końca listopada 2022.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon