Smaki młodości, czyli fast-food budka w Bytomiu. Szybka Szamka na pl. Sobieskiego

Kiedy na początku lat 90. XX wieku powiało zapachem Zachodu, bo w Warszawie otwierał się pierwszy w Polsce McDonald’s, Polacy szybko stworzyli własną wariację szybkiej kanapki.
W budkach serwujących frytki i zapiekanki szybko wyczuli „modę” i zaczęli działać. Miało być dużo, do syta i taniej iż w Maku!

Choć aktualnie mamy sporo miejsc w Bytomiu, gdzie serwują wartościowe i pyszne jedzonko,
to niech pierwszy rzuci kamieniem ten, któremu raz na jakiś czas nie przychodzi ochota na fast-foodowego hamburgera czy zapieksa z budki. Kiedyś mówiło się nawet „Chodź na Plac Thaelmanna, zjeść dobrego hama”. Liczba pamiętnych budek aktualnie mocno się zmniejszyła, ale w naszym mieście wylądowała właśnie SZYBKA SZAMKA. Proste posiłki tj. hot dogi czy zapiekanki nie tracą na popularności. Wręcz przeciwnie.

szybka szamka

Od 2 miesięcy na placu Sobieskiego (kiedyś właśnie Plac Thaelmanna), tuż obok przystanku autobusowego szybko zlokalizujecie kolorową przyczepę z uśmiechniętą MARTYNĄ, KINGĄ lub NIKOLĄ w środku. Jest gdzie przycupnąć, bo oprócz okolicznych ławek przed budką postawione
są leżaki z logo. Zjecie tutaj szybko i tanio, a do wyboru macie mniejsze i większe opcje hamburgera, cheeseburgera, hot doga czy zróżnicowanych zestawów z frytkami czy nuggetsami. Obsługa na bieżąco przygotowuje świeże surówki, ale korzysta również z dostarczanych, gotowych dodatków. Chętnie stołuje się tutaj młodzież z pobliskich szkół, studenci czy weekendowi, nocni imprezowicze.

Szybka Szamka

Okazało się, że bytomianie cenią szybkie i apetyczne jedzenie, lubią posilać się na świeżym powietrzu bądź zamawiać dania na wynos – Szybką Szamkę znajdziecie w popularnym serwisie i gastroaplikacji pyszne.pl. „Wpadam tutaj przelotem z pracy na zapiekankę lub cheesa” - mówi jeden z Klientów - „Wszystko jest szybko i starannie przygotowane, bardzo dobre w smaku, a ceny są na każdą kieszeń” - dodaje. W tym samym momencie podbiega uczeń z pobliskiego technikum po dużego hamburgera i coś do picia - „Dziś w szkole nie podszedł mi za bardzo obiad na stołówce, a hama z budki zjem ze smakiem!” - powiedział, zapytany czemu przybiegł do budki. Dodatkowo uczniowie i studenci z legitymacją mają dodatkowe 10% zniżki na zamówienie. W międzyczasie podjeżdża kurier z pyszne.pl, aby odebrać zamówienie z dowozem.

Szybka Szamka otwarta jest codziennie od godziny 11.00 do 23.00 za wyjątkiem weekendów, kiedy godziny pracy są wydłużone do 2.00 w nocy z piątku na sobotę i 4.00 nad ranem z soboty
na niedzielę.

Jak to wygląda cenowo? W zależności od wielkości i dodatków hamburgera czy zapiekankę zjecie już od 9,50 zł, hot doga od 10,20 zł, a frytki już za 6,20 zł. Dodatkowo przy wyborze proponowanych zestawów (kanapka + frytki) napój 0,33 l lub 0,5 l jest dodawany za symboliczną złotówkę.

Przychodźcie, zamawiajcie, jedzcie, pijcie i cieszcie się smakiem! Ponieważ Szybka Szamka cieszy się rosnącą popularnością, planowane są również dodatkowe lokalizacje w Bytomiu czy w miastach ościennych.

Specjalnie dla czytelników bytomski.pl Szybka Szamka przygotowała dla niezły deal 2 za 1
na małego hamburgera, zapiekankę lub duże frytki – czyli zamawiacie i płacicie za jedną pozycję,
a drugą taką samą otrzymacie za free!

Wystarczy zalajkować jeden z profili społecznościowych Szybkiej Szamki na Faceboku lub Instagramie, skomentować dowolny post i pokazać obsłudze przed złożeniem zamówienia!
Akcja obowiązuje do końca listopada 2022.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kuchenne rozwiązania dla złotych rączek z Bytomia: akcesoria i blaty kuchenne

Kuchenne rozwiązania dla złotych rączek z Bytomia

Dolny slask

Dolny Śląsk na weekend i wakacje. Miejsca warte odwiedzenia

Artystyczna Przystań Młodych – zapisy na kreatywne zajęcia trwają!

Artystyczna Przystań Młodych – zapisy na kreatywne zajęcia!

Ruszyły zapisy na letnie Półkolonie na Skarpie

Ruszyły zapisy na letnie Półkolonie na Skarpie

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Silesia Club Bytom – kompleks sportowy, w którym ulubione dyscypliny można uprawiać przez cały rok, np. squasha

Silesia Club Bytom – kompleks sportowy w Bytomiu

Gdzie schowasz swój rower na zimę?

Gdzie schowasz swój rower na zimę?