Sopot – uzdrowisko na każdą porę roku

Zimą nietrudno o przeziębienie. Pandemia Covid-19 nie ułatwia sprawy. Nic więc dziwnego, że Polacy przykładają obecnie większą wagę do zdrowia, niż kiedyś. Aktywność fizyczna i zbilansowana dieta to z pewnością dobra decyzja, ale organizm potrzebuje również regeneracji, odpoczynku od codziennych czynności. Nie można tego zrobić w lepszym miejscu niż w Sopocie – uzdrowisku atrakcyjnym o każdej porze roku. Przekonajcie się.

Nadmorskie uzdrowisko

Sopot to nadmorskie uzdrowisko, które obowiązkowo trzeba odwiedzić. W przyszłym roku miasto będzie obchodzić 200-lecie tradycji kuracyjnych. Tak, okrągły jubileusz robi wrażenie. Za co Polacy uwielbiają Sopot? Piaszczyste plaże, zatopioną w zieleni architekturę XIX wiecznego kurortu, a także szereg miejsc pozwalających zrelaksować się i zadbać o własne zdrowie.

Sopocka Organizacja Turystyczna
Sopocka Organizacja Turystyczna

Wielu turystów ochoczo przechadza się po molo w Sopocie. Dlaczego? Spacer w głąb morza gwarantuje nie tylko piękne widoki, ale również jest to spora porcja zdrowia. Okazuje się, że im głębiej wchodzi się w morze, tym stężenie jodu jest większe (nawet dwukrotnie wyższe niż na plaży!). To dopiero początek zdrowotnych atrakcji, jakie oferuje miasto.

Złap oddech

Przebywając w Sopocie, należy wybrać się do Parku Południowego i odpocząć przy jednym z grzybków solankowych. Sopocka solanka jest do nich dostarczana bezpośrednio ze Zdroju Św. Wojciecha, znajdującego się aż 800 metrów pod ziemią. Ma ona taką samą zawartość soli, co Morze Czerwone i jest cennym źródłem potasu, jodu, magnezu. Bogactwo minerałów znajdujących się w solankowym aerozolu polepsza pracę nerek, wątroby, poprawia przemianę materii, a przede wszystkim wzmacnia odporność organizmu.

Skorzystanie z tężni solankowej, zlokalizowanej w Parku 34, to także dobra opcja dla zdrowia, przede wszystkim sposób na poprawę problemów z drogami oddechowymi, tarczycą i ciśnieniem, a także na alergię czy astmę. Chętnie odwiedzają ją też osoby borykające się z bólami reumatycznymi. Z miejsca czują ulgę.

Sopocka Organizacja Turystyczna
Sopocka Organizacja Turystyczna

Solankę warto także wypić, ale tylko w formie rozcieńczonej. Najlepszym do tego miejscem jest Pijalnia Wód Solankowych, działająca na najwyższym piętrze Domu Zdrojowego.

Zdrowie i regeneracja

Oprócz inhalacji czy spożywania solanki, można się w niej wykąpać, to prawdziwe remedium dla osób borykających się z różnymi chorobami skóry. Z kąpieli solankowych można skorzystać np. w:

Pełny wykaz miejsc, które warto odwiedzić znajduje się TUTAJ. Sopockie sanatoria oferują również wiele innych zabiegów zdrowotnych, takich jak: zabiegi w kriokomorze, hydroterapia, fizjoterapia (m.in. masaże lecznicze, kinesiterapia) czy fizykoterapia (m.in. laseroterapia, elektroterapia), a także rehabilitację po COVID-19.


Sopocka Organizacja Turystyczna
Sopocka Organizacja Turystyczna

Najmłodsi powinni zdecydować się na zajęcia prowadzone przez Fundację „Sport na Zdrowie”. Ich terapie chorób cywilizacyjnych pośród dzieci (m.in.: astmy, AZS, wad postawy, chorób neurologicznych) cieszą się dużym zainteresowaniem.

Beauty & chill

Nie od dziś wiadomo, jak ważna w życiu jest równowaga. W tym wypadku, warto postawić na zajęcia w plenerze, organizowane np. przez Sopot YOGA. Ćwiczenie na łonie natury ułatwia osiągnięcie wewnętrznego spokoju, kontrolę oddechu i jest po prostu dobre dla zdrowia.

Sopocka Organizacja Turystyczna
Sopocka Organizacja Turystyczna

Jeżeli ktoś pragnie zadbać o swoją urodę, powinien odwiedzić lokalne SPA, oferujące odprężające zabiegi dla ciała. Propozycje obiektów SPA z ofertą na najwyższym poziomie można znaleźć na https://visit.sopot.pl/zdrowie-i-uroda/#obiekty-spa

Sopot to miasto, które warto odwiedzić o każdej porze roku!

Sopocka Organizacja Turystyczna zaprasza!
WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE


Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Świętokrzyskie 1920x1080 kopia

Świętokrzyskie na weekend i wakacje

Małopolska na weekend i na wakacje Miejsca warte odwiedzenia w górach nad jeziorem w otoczeniu natury

Małopolska na weekend i wakacje. Miejsca warte odwiedzenia

Dolny slask

Dolny Śląsk na weekend i wakacje. Miejsca warte odwiedzenia

Rego-Bis i Bośnia partnerami Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu

Rego-Bis i Bośnia partnerami Targów Turystycznych w Zabrzu

Magiczna Suwalszczyzna kraina uformowana przez lodowiec To w Suwałkach warto spędzić rekordowo długą Majówkę 2023

To w Suwałkach warto spędzić rekordowo długą Majówkę 2023

Nowość na torze E1GOKART Chorzów. Wyścigi dla każdego!

Nowość na torze E1GOKART Chorzów. Wyścigi dla każdego!

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty