Spontaniczny koncert kameralny na bytomskiej Małgorzatce

Organy, fletnia pana i śpiew – tak zapowiada się spontaniczny koncert kameralny na bytomskiej Małgorzatce. Wystąpi ceniony organista – Arkadiusz Popławski, a także lubiany bytomski muzyk - Marcin Gad.

Organy koscielne

Koncertujący w kraju i Europie Arkadiusz Popławski do Bytomia zawita w czwartek, 9 września 2021 r. Z okazji jego wizyty zorganizowano spontaniczny koncert na słynnej bytomskiej Małgorzatce, który rozpocznie się o godz. 18.45.

- To piękny, kameralny kościółek, który idealnie nadaje się do spędzenia około 30-40 minut w towarzystwie wpadającej w ucho muzyki organowej, śpiewu, a także utworów akompaniowanych na organach, lecz granych na fletni pana. Klimat będzie niesamowity! - zapewnia w mediach społecznościowych Marcin Gad, organizator koncertu.

Arkadiusz Popławski pochodzi z Raciborza i jest absolwentem m.in. Studium Muzyki Kościelnej w Katowicach oraz Wydziału Instrumentalistyki w klasie organów oraz Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Śląskiego. Wielokrotnie uczestniczył też w międzynarodowych mistrzowskich kursach improwizacji organowej w Altenbergu w Niemczech.

Był m.in. organistą w kościołach w Raciborzu, głównym organistą w Bazylice Narodzenia NMP w Pszowie oraz organistą Archikatedry pw. Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja we Fromborku. Występował na wielu festiwalach organowych w Polsce oraz w Niemczech. Został odznaczony m.in. Złotą Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Brązowym Krzyżem Zasługi, nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, za całokształt działalności artystycznej na terenie Śląska.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon