Sport

Hale sportowe do modernizacji


Hale w Szombierkach i Vitorze mają przejść termomodernizację. Dzięki temu mają stać się tańsze w utrzymaniu i przestać odrażać swoimi obskurnymi elewacjami.

Reklama

Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił przetargi na odnowę dwóch bytomskich hal sportowych: przy ul. Kosynierów w Szombierkach oraz ul. Strzelców Bytomskich na terenie dawnej KWK Powstańców Śląskich. Pierwsza z nich na co dzień służy koszykarzom, natomiast w drugiej trenują piłkarze, szczypiorniści i bokserzy. Niestety obie od dawna proszą się o remont i wygląda na to, że wreszcie się go doczekają.

Bytomski OSiR na ten cel zamierza pozyskać środki ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego, czyli prościej ujmując: z Unii Europejskiej. Zgodnie z dokumentacją przetargową fundamenty, ściany i dachy obu hal zostaną ocieplone, przewidywana jest też wymiana zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej oraz instalacji centralnego ogrzewania. W przypadku obiektu w Szombierkach dodatkowo planowany jest montaż 10 kolektorów słonecznych.

Obie hale zostaną pomalowane farbami w odcieniach szarości z mocnymi akcentami w kolorze niebieskim nawiązującym do loga OSiR. Te natomiast zostanie odwzorowane w dużym formacie na ścianach frontowych każdego obiektu. Wykonawcy będą mieć trzy miesiące na wywiązanie się z umowy. Przy ich wyborze będzie decydować nie tylko cena, ale też okres gwarancji i rękojmi oraz doświadczenie kierownika budowy. Termin składania ofert w przetargach wyznaczono na 29 czerwca (hala w Szombierkach) i 4 lipca (hala na Vitorze). Prace mogą więc zakończyć się jesienią.

fot. Ewa Zielińska / ZELD.pl

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone