Sport

Pobiegnij w Półmaratonie i wygraj Toyotę


Weź udział w jednej z największych imprez sportowych w regionie! Już w najbliższą sobotę, 15 września, spod Atrium Plejada wystartuje 10. Bytomski Półmaraton. Z okazji jubileuszu na uczestników czeka 10 niespodzianek, a wszyscy, którzy ukończą bieg, wezmą udział w losowaniu nagrody głównej - samochodu marki Toyota Aigo.

Reklama

Od 2009 roku w Bytomskim Półmaratonie wzięły udział tysiące osób. Wśród nich są bytomianie, a w zawodach co roku uczestniczą także osoby z Polski i z zagranicy. W ostatniej edycji, mimo niesprzyjającej pogody, pojawiło się aż 1200 uczestników. Biegają nie tylko zaprawieni sportowcy – imprezie towarzyszą też biegi dla najmłodszych. W tym roku dzieci będą mogły spróbować swoich sił podczas imprezy biegowej w niedzielę, 16 września, przy SP nr 33.

10. jubileuszowa edycja Bytomskiego Półmaratonu odbędzie się 15 września. Tak jak w latach ubiegłych pełna długość trasy wyniesie 21 097 metrów. Natomiast odcinek na 10 500 metrów będzie dostępny zarówno dla biegaczy, jak i zawodników nordic walking. Maratończycy wystartują spod Atrium Plejada, które po raz czwarty jest współorganizatorem biegu. Nagrodą główną półmaratonu jest stylowa Toyota Aigo, a dodatkowo wśród uczestników biegu zostaną rozlosowane m.in. bony o wartości 1000 zł do marketu budowlanego Castorama, elektronarzędzia, tablet od Atrium Plejada oraz kosze prezentowe Carrefour. Jedną z 10 nowości będą nagrody pieniężne dla trzech najlepszych biegaczy w kategorii kobiet i mężczyzn.

- Jako miejsce bliskie mieszkańcom Bytomia staramy się uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. Cieszymy się, że możemy dać temu wyraz, wspierając po raz kolejny Bytomski Półmaraton. Tegoroczny bieg będzie wyjątkowy - z uwagi na okrągłą edycję przewidujemy rekordową liczbę uczestników, a do wygrania są wyjątkowe nagrody - mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada.

Półmaraton objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bytomia i Marszałka Województwa Śląskiego. Wśród organizatorów są Towarzystwo Tenisa Stołowego Polonia Bytom i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Bieg odbędzie się 15 września w godzinach od 11:00 do 14:00. Rejestracja uczestników i wydawanie pakietów startowych odbywać się będzie w Biurze Zawodów na pasażu Atrium Plejada od 12 do 14 września w godzinach od 9.00 do 20.00, natomiast 15 września od 7.00 do 9.00 będzie można odebrać jeszcze pakiet startowy. Regulamin, dokładną trasę biegu oraz inne informacje o wydarzeniu i ofercie Atrium Plejada można znaleźć na stronie internetowej: www.atrium-plejada.pl oraz na stronie www.bytomskipolmaraton.pl.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.