Sport

Czystka w spółce Bytomski Sport


Prezydent Mariusz Wołosz odwołał radę nadzorczą spółki Bytomski Sport. Jej nowym prezesem został Sławomir Kamiński.

Reklama

Można było się spodziewać, że jedną z pierwszych miejskich spółek, które trafią na tapetę nowych władz, będzie Bytomski Sport. Spółka została powołana w celu modernizacji i budowy nowego stadionu przy ulicy Olimpijskiej. Z czasem jednak pod jej skrzydła trafiła sekcja piłkarska Polonii Bytom.

Na finiszu wyborów samorządowych było gorąco w tej organizacji. Tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich z funkcji prezesa zrezygnował Krzysztof Bochnia, który ponad rok wcześniej zastąpił na tym stanowisku Jakuba Snochowskiego. Na miejsce Bochni szybko wybrano Zbigniewa Cieńciałę, który od lata był... dyrektorem sportowym.

Nowy prezydent Mariusz Wołosz już w trakcie kampanii zapowiadał, że przyjrzy się miejskim spółkom. Na pierwsze decyzje nie musieliśmy długo czekać. 30 listopada Wołosz odwołał radę nadzorczą spółki Bytomski Sport.

Od razu jednak powołano nową radę. Tworzą ją Mirosław Luks, Wojciech Łabuz oraz Maciej Miąsko. Luks do tej pory był naczelnikiem wydziału administracji w Urzędzie Miasta. Z kolei Łabuz i Miąsko prowadzą własne kancelarie adwokackie.

Znamy także nowego prezesa spółki. To Sławomir Kamiński, który w grudniu 2015 roku został wybrany dyrektorem zarządzającym w Bytomskim Sporcie.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.