Sport

Tenisistki Górnika najlepsze w Polsce. Mężczyźni z brązem


W grudniu odbyły się drużynowe mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn. Wszyscy po cichu liczyli na dwa złota, ale męski zespół stać było jedynie na trzecie miejsce.

Reklama

Kobiety o mistrzostwo Polski rywalizowały w Bielsku-Białej. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów. Reprezentantki Górnika Bytom w drugiej rundzie (w pierwszej miały wolny los) spotkały się z Sopot Tenis Klubem. Łatwo nie było, ale bytomianki zwyciężyły 3:2.

W finale rywalkami były tenisistki ze Szczecińskiej Akademii Tenisa. Zawodniczki Górnika ostatecznie wygrały 4:2. W drużynie prowadzonej przez Mateusza Szmigla grały Magdalena Fręch, Marcelina Podlińska, Paula Kania oraz Magdalena Hędrzak.

Mężczyźni teoretycznie mieli łatwiejsze zadanie, bo grali we własnej hali w Bytomiu. Do zawodów przystąpiło osiem zespołów. W pierwszej rundzie Górnik trafił na Szczecińską Akademię Tenisa i wygrał 4:1. W następnym spotkaniu lepszy był jednak UKS Beskidy Ustroń (4:2).

Bytomianie dali popis w meczu o trzecie miejsce. Klub Tenisowy Warszawianka został pokonany 4:0. Brązowe medale wywalczyli David Poljak, Wojciech Marek, Igor Bujdo i Błażej Koniusz, którzy byli prowadzeni przez Łukasza Kuboszka.

Ubiegły rok był bardzo udany dla bytomskiego tenisa. W drużynowych mistrzostwach Polski wywalczyliśmy jeszcze trzy medale. Złote medale zgarnęli juniorzy i juniorki, a kadeci sięgnęli po srebro.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.