Sport

Hokej: bytomianki zaczynają walkę o ósme mistrzostwo Polski


Tylko jakieś nagłe rozluźnienie może sprawić, że mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie kobiet nie zostanie w Bytomiu. Zawodniczki Polonii przez cały sezon rządziły i swoją dominację muszą potwierdzić w finale.

Reklama

W bytomskim hokeju zapanowała grobowa atmosfera po wycofaniu z rozgrywek drużyny seniorów Polonii Bytom. Pozostałe drużyny jednak cały czas uczestniczą w rozgrywkach. Szansę na największy sukces tradycyjnie mają kobiety, które od kilku lat dominują na krajowym podwórku.

Nasze hokeistki w sezonie zasadniczym siały postrach wśród rywalek. Drużyna Polonii wygrała wszystkie spotkania, strzelając 103 bramki i tracąc zaledwie 16. Bytomianki spacerkiem awansowały do fazy play-off, w której w półfinale rywalizowały z Unią Oświęcim.

Niespodzianki żadnej nie było. Polonia wygrała 3:0 na własnym terenie, a na wyjeździe 9:0. Do pełni szczęścia został już tylko finał, w którym hokeistki zmierzą się ze Stoczniowcem Gdańsk.

Ten zespół sprawiał najwięcej problemów w sezonie zasadniczym. Polonia wprawdzie wygrywała za każdym razem, ale nie bez trudu. Wyniki 5:3, 4:2, 8:2 i 7:4 pokazują, że nie można sobie pozwolić na rozluźnienie w walce o złoto.

Pierwszy mecz finału odbędzie się 2 marca w Gdańsku. Na 9 marca zaplanowany jest rewanż w Bytomiu.

Kobieca drużyna Polonii Bytom na krajowym podwórku rządzi od wielu lat. Niebiesko-czerwone siedem razy zdobywały złote medale. W tym roku mogą wyrównać swój rekord w postaci czterech mistrzowskich tytułów z rzędu.

fot. Facebook/TMH Polonia Bytom Ladies

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.