Sport

Drugi skatepark dla Bytomia


Dekadę po tym, jak otwarto pierwszy skatepark w Bytomiu powstaje kolejny obiekt dla miłośników sportów ekstremalnych. Prace przy jego budowie dobiegają końca. Otwarcie już wkrótce.

Reklama

Spot w Parku Kachla oficjalnie oddano skaterom do użytku w połowie 2009 roku. Dziesięć lat później bytomscy pasjonaci jazdy na rolkach, deskach i hulajnogach otrzymają do dyspozycji nową miejscówkę. W ramach dużego unijnego projektu pod nazwą "Stworzenie przyjemnych i bezpiecznych przestrzeni dla mieszkańców Rozbarku" u zbiegu ulic Musialika i Alojzjanów stworzono zupełnie nowy skatepark. W miejscu dawnego boiska trawiastego powstała duża, betonowa płyta, na której ustawiono profesjonalne przeszkody z laminowanej sklejki pokrytej kompozytem.

Rozbarski skatepark wykonała firma Techramps należąca do grona polskich liderów w tej branży. Na styku Alojzjanów i Musialika znalazły się m.in.: quater pipe, funbox z grindboxem i poręczą, blank ramp, piramida oraz wall wide. Teren dookoła otoczono żywopłotem z tui.

Skatepark jest już niemal gotowy. Do zrobienia zostały już tylko drobne prace wykończeniowe. Inwestor - Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej - planuje otworzyć obiekt wraz z pozostałymi atrakcjami stworzonymi w ramach unijnego projektu na początku czerwca.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.