Sport

Tenis: Śląskie Open na kortach w Bytomiu. Zagrają kobiety z całego świata


Końcówka lipca zapowiada się atrakcyjnie dla bytomskich fanów tenisa. Na kortach Górnika Bytom odbędzie się międzynarodowy turniej kobiet Śląskie Open 2019.

Reklama

Turniej tenisowy ITF kobiet Śląskie Open rozpocznie się 22 lipca. Przez prawie tydzień na kortach Górnika Bytom będą rywalizować zawodniczki z całego świata. Wielkich gwiazd wprawdzie nie zobaczymy w akcji, ale do naszego miasta przyjedzie kilka ciekawych nazwisk. Kibice nie powinni narzekać na nudę.

Z jedynką rozstawiona będzie Dalma Galfi z Węgier, która w światowym rankingu WTA zajmuje 240. miejsce. Warto na pewno zwrócić uwagę na Ukrainki Anastazję Szoszynę i Marynę Czernyszową, które w w mniej prestiżowym rankingu ITF zajmują kolejno trzecie i siódme miejsce. Na kortach pojawią się także reprezentantki m.in. Japonii, Turcji, Wielkiej Brytanii, czy Włoch.

Oczywiście nie zabraknie Polek. Najwyżej rozstawiona to Maja Chwalińska. Przyjedzie także Katarzyna Piter, która w 2014 roku wystąpiła we wszystkich czterech turniejach wielkoszlemowych, a także Marta Leśniak.

Górnik Bytom także będzie mieć swoje reprezentantki. Dzikie karty otrzymały Magdalena Hędrzak oraz Marcelina Podlińska. Obie to młode tenisistki, które stawiają pierwsze kroki w seniorskim tenisie.

W turnieju głównym łącznie wystartują 32 tenisistki. Zawody będą trwać do 28 lipca. Pula nagród wynosi 25 tysięcy dolarów.

fot. slaskie.pl/Tomasz Zak

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.