Sport

Piłka nożna: Polonia i Szombierki wygrywają mecz po meczu


W minionym tygodniu nasze dwa najwyżej notowane kluby piłkarskie rozegrały cztery sparingi. Wszystkie zakończyły się zwycięstwami, a wrażenie robi wygrana Polonii z Odrą Wodzisław Śląski 6:1.

Reklama

Sierpień zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że niebawem wrócą ligowe emocje. Najpierw wystartuje Polonia Bytom, która pierwszy mecz w III lidze rozegra już 3 sierpnia z Foto-Higieną Gać. Forma zawodników musi zatem rosnąć, a to widać w meczach sparingowych.

Niebiesko-czerwoni w minionym tygodniu rozegrali dwa spotkania z przedstawicielami IV-ligi. Najpierw do Bytomia przyjechała Przemsza Siewierz. W pierwszej połowie bramkę strzelił Marcin Lachowski, a po przerwie wynik ustalił Piotr Makowski.

W sobotę podopieczni Kamila Rakoczego podejmowali Odrę Wodzisław Śląski, która kilka tygodni temu świętowała awans do IV ligi. Tym razem kibice zobaczyli koncert bytomskiej drużyny. W pierwszych 45 minutach padły aż cztery gole. Dwa strzelił Jarosław Czernysz, który wrócił z wypożyczenia do Piasta Tuczempy, a po jednym dołożyli Szymon Małecki i Piotr Makowski. Pierwszy z nich już oficjalnie został wypożyczony z GKS-u Katowice.

W drugiej połowie show dał Patryk Stefański, który dwukrotnie pokonał bramkarza Odry. Goście zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem i zwycięstwo Polonii 6:1 poszło w świat.

W Szombierkach z kolei trwa budowa składu na nowy sezon. Dlatego też klub na razie nie chce za wiele ujawniać. Nazwiska testowanych zawodników są owiane tajemnicą, ale pomimo placu budowy sparingi napawają optymizmem.

W środę "Zieloni" zmierzyli się z przedstawicielem zabrzańskiej A-klasy Jastrzębiem Bielszowice. Bytomski klub zwyciężył 2:0. W weekend poprzeczka była zawieszona wyżej, bo przeciwnikiem były Wilki Wilcza z IV ligi. Szombierki jednak ponownie wygrały 2:0.

Podopieczni Janusza Kluge nowy sezon rozpoczną 10 sierpnia. Do Bytomia przyjedzie Warta Zawiercie.

fot. Facebook/Polonia Bytom

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.