Sport

PKO Bytomski Półmaraton. Pobiegnij i wygraj samochód


Organizatorzy liczą, że w tym roku na starcie pojawi się ponad tysiąc uczestników. Bytomski Półmaraton wyrósł na jedną z największych tego typu imprez biegowych w kraju.

Reklama

Bytomski Półmaraton to coroczna impreza biegowa, która z każdą edycją cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku impreza odbędzie się w sobotę 14 września o godzinie 10. Uczestnicy wystartują z parkingu Centrum Handlowego Atrium Plejada, a następnie wyruszą w trasę, liczącą 10,5 km.

Organizatorzy podczas konferencji prasowej pochwalili się, że już ponad 800 zawodników zgłosiło się do zawodów. Wszyscy jednak liczą, że uda się przekroczyć granicę tysiąca. To możliwe, bo zapisy trwają do 12 września i można ich dokonywać na stronie www.bytomskipolmaraton.pl.

Na uczestników będą czekać cztery konkurencje. Pierwsza to bieg na niespełna 22 km (biegacze zrobią dwa okrążenia trasy). Osoby nieczujące się na siłach mogą wybrać dystans 10,5 km lub 5 km (nie będzie on klasyfikowany). Będą także zawody w nordic walking (10,5 km).

Wśród wszystkich uczestników zostanie rozlosowana nagroda w postaci samochodu. Dla najlepszych w licznych klasyfikacjach będą także czekać nagrody finansowe i puchary. Dodatkową motywacją będzie fakt, że każdy biegacz przyczyni się do zebrania pieniędzy na rzecz Kingi i Mateusza. To rodzeństwo z Bytomia, które walczy z chorobą genetyczną.

Rosnący prestiż Bytomskiego Maratonu potwierdza fakt, że w tym roku sponsorem tytularnym jedenastej edycji będzie PKO Bank Polski.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.