Sport

Karate: Michał Sowa podwójnym mistrzem świata


MUKS Ippon Bytom do swojego konta może doliczyć kolejne wielkie sukcesy. Dla zawodników tego klubu bardzo udane były mistrzostwa świata karate fudokan.

Reklama

Mistrzostwa świata karate fudokan odbyły się w niemieckim Sindelfingen. Na prestiżowe zawody przyjechało 1600 zawodników z 30 krajów całego świata. Wśród nich byli reprezentanci bytomskiego klubu MUKS Ippon.

Największe oczekiwania były wobec Michała Sowy, który już od kilku lat przywozi medale z największych imprez. W Niemczech nie zawiódł, bo wywalczył aż dwa tytuły mistrza świata!

Bytomianin zdobył złoto w kumite indywidualnym, a potem jeszcze w drużynowym wraz z Damianem Tomasikiem, Pawłem Barańskim i Adrianem Zwierzchiwskim. To nie wszystko, bo z Krzysztofem Buczkiem i Radosławem Dykczyńskim zajął drugie miejsce w kata drużynowym.

W mistrzostwach startowała także jego siostra, która także dała nam powody do radości. Maria Sowa wywalczyła brązowy medal w kata indywidualnym. Rośnie także narybek, bo w rywalizacji kadetów Wojciech Całka zdobył srebrny medal w kumite drużynowym.

fot. Facebook/MUKS Ippon Bytom

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.