Sport

Piłka nożna: Śląski nie dla derbów. Polonia zagra z Ruchem na Szombierkach


Koszty organizacji meczu Polonia Bytom - Ruch Chorzów na Stadionie Śląskim okazały się zbyt duże. Rozważano także inne opcje, ale ostatecznie hitowe derby odbędą się przy ograniczonej publiczności na stadionie w Szombierkach.

Reklama

Jesienne derby przy ulicy Cichej zgodnie z oczekiwaniami były wielkim świętem dla kibiców. Na mecz Ruch Chorzów - Polonia Bytom przyszło kilka tysięcy kibiców, a za miedzę pojechało wielu fanów niebiesko-czerwonych. Już wtedy mówiło się o pomyśle, aby rewanż zorganizować na Stadionie Śląskim.

Słowa zamieniono w czyny i rozpoczęły się rozmowy z zarządcą "Kotła Czarownic". Dla obu klubów derby na największym śląskim stadionie miały być także częścią obchodów 100-lecia istnienia. Niestety, wygląda na to, że nic z tego.

- My przekazaliśmy klarowną informację, że ze względu na napięty kalendarz imprez Stadionu oraz wysokie koszty organizacji przedsięwzięcia odstępujemy od tego pomysłu - komentuje w "Sporcie" dyrektor sportowy Polonii Tomasz Stefankiewicz.

Dziennik dodaje, że koszt organizacji derbów wyniósłby około milion złotych. Skąd tak duża kwota? Organizator musiałby m.in. zabezpieczyć bieżnię, a to pochłonęłoby kilkaset tysięcy. Na Stadionie Śląskim przez cały rok odbywa się wiele imprez i zarządca nie może sobie pozwolić, by ewentualne naprawy wprowadziły jakiekolwiek komplikacje.

Polonia rozważała także dwie inne opcje. Jedną z nich było rozegranie meczu na stadionie w Gliwicach. Temat jednak upadł, bo w terminie derbów na obiekcie Piasta będzie naprawiana murawa. Był także pomysł, by po raz drugi zagrać w Chorzowie, ale bytomianie walczący o awans nie chcą pozbawiać się atutu własnego boiska.

Dlatego stanęło na tym, że mecz Polonia - Ruch odbędzie się na stadionie Szombierek, który stał się tymczasowym domem niebiesko-czerwonych. To jednak ma swoje konsekwencje w postaci ograniczonej pojemności. Na pewno dla bytomian zostanie przygotowanych 500 miejsc, a jeżeli policja wyda zgodę, to "Niebiescy" będą mogli liczyć na wsparcie 350 fanów.

Może być zatem tak, że wielu kibiców Polonii nie zobaczy prestiżowych derbów. Dlatego klub już teraz zachęca do kupowania karnetów na rundę wiosenną, które gwarantują wejście na mecz z Ruchem.

Karnety są w sprzedaży od 24 lutego. Przygotowano ich 500 sztuk, a cena to 100 zł za wszystkie wiosenne potyczki. Kupować je można od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16 w siedzibie klubu przy ul. Kolejowej 2A oraz w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 19-20 w siedzibie stowarzyszenia kibiców przy ul. Kolejowej 6.

Znamy także ceny normalnych biletów, które będzie można kupować przed meczami. Normalna wejściówka będzie kosztować 15 zł, a ulgowa 10 zł.

fot. Facebook/Stadion Śląski

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.