Sport

Piłka wodna: Polonia Bytom na półmetku liderem!


Piłkarze wodni Polonii Bytom na mistrzostwo Polski czekają od 1964 roku. Teraz są na dobrej drodze, by zgarnąć upragniony tytuł. W miniony weekend dwukrotnie ograli drugi w tabeli ŁSTW Łódź.

Reklama

Łukosz WTS Polonia Bytom w tym sezonie ma już w dorobku Puchar Polski seniorów i mistrzostwo Polski w kategorii U-23. Za kilka miesięcy mogą świętować kolejny tytuł. Najcenniejszy, bo mistrzostwo kraju seniorów. W miniony weekend wykonali dwa wielkie kroki w kierunku realizacji celu.

Bytomianie w Gliwicach podejmowali ŁSTW Łódź, który ostatnie trzy sezony kończył z krajowym tytułem. Teraz to łodzianie oglądają plecy naszych waterpolistów i to się nie zmieniło po minionym weekendzie.

Oba spotkania były niezwykle zacięte. Pierwsze Polonia wprawdzie wygrała 12:8, ale po trzech kwartach był remis i dopiero ostatnia partia przesądziła o zwycięstwie podopiecznych Krzysztofa Paczyny i Marka Broncla.

W drugim meczu padło mniej bramek i w regulaminowym czasie było 8:8. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne, które lepiej wykonywali bytomianie. Świetną robotę wykonał także bramkarz Paweł Lis, który tylko dwa razy skapitulował, a Polonia wygrała 4:2.

Za nami dokładnie półmetek waterpolowej ekstraklasy. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie spotkania i pewnie zmierzają po tytuł. Kolejne dwa mecze rozegrają za dwa tygodnie na wyjeździe z czwartym w tabeli Waterpolo Poznań.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.