Stanisław Tymiński w wyborach do Senatu dostał ponad 18 tysięcy głosów

Ponad 18 tysięcy głosów zdobył na terenie Bytomia i Zabrza w wyborach do Senatu Stanisław Tymiński. To jednak za mało, aby dawny rywal Lecha Wałęsy uzyskał mandat.

www.facebook.com/stantym
Stanisław Tymiński

- Jak to dawno temu ujął Archimedes, „Dajcie mi podporę, a podniosę ziemię”. Dla mnie tą podporą będą głosy wyborców w senackim okręgu 71 – tak kilka tygodni temu pisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Stanisław Tymiński. Dawny kontrkandydat Lecha Wałęsy w wyborach prezydenckich z kampanii roku 1990, słynny człowiek z czarną teczką po latach niebytu wrócił do krajowej polityki chcąc powalczyć o senatorski mandat z Bytomia i Zabrza (okręg 71).

- W przeszłości miałem duże poparcie Ślązaków za co będę zawsze wdzięczny. Z pewnością będę bardziej aktywny niż byli poprzedni senatorzy – deklarował mieszkający pod Warszawą Tymiński, który wystartował Komitetu Wyborczego Związku Słowiańskiego (w swym krótkim programie zapowiadał on m.in. „przeciwstawienie się wszelkim próbom wprowadzenia Polski do wojny”, walkę z korupcją i kumoterstwem, czy „patriotyczne wychowanie młodych Polaków oparte na historycznej prawdzie i naszej Racji Stanu”).

Do swojego programu Tymiński przekonał dokładnie 18 052 głosujących, czyli 12,71 proc. z tych, którzy w niedzielny wieczór oddali ważny głos. Nie zapewniło mu tu senatorskiego mandatu, który z Bytomia i Zabrza zdobyła Halina Bieda (Tymińskiego wyprzedził także startujący z własnego komitetu Mariusz Wojtowicz który zgarnął niemal 41 tys. głosów).

Stanislaw tyminski

Może Cię zainteresować:

W 1990 roku przegrał tylko z Wałęsą. Dziś Stanisław Tymiński chce zostać senatorem z Bytomia i Zabrza

Autor: Patryk Osadnik

08/09/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon