Stawiają czoła wojnie i nowotworom. Wyjątkowa wystawa w Miechowicach

Trwa wojna, a życie musi toczyć się dalej. Inne problemy nie znikają w magiczny sposób, dlatego Ukrainki, jak kobiety z innych krajów, wciąż muszą mierzyć się m.in. z chorobami nowotworowymi, a w wojennej rzeczywistości jest to dodatkowo utrudnione. By zwrócić uwagę na ten problem powstała wyjątkowa wystawa.

Wir sind für uns da - Polki NRW e. V.
Wystawa w palacu

Wystawa "Augenblick. Chwila. Moment" powstała dzięki współpracy trzech kobiecych organizacji z Niemiec, Polski i Ukrainy. Zainicjowało go stowarzyszenie Wir sind für uns da - Polki NRW e. V przy współpracy z Piękną Stroną Miasta z Bytomia oraz a ukraińskim ЖИТИ ЗАРАЗ. Fotografie wykonane we Lwowie przedstawiają kobiety, które oprócz wojny z Rosją muszą też stoczyć inną - z rakiem. Zdjęcia pokazują siłę, determinację, odwagę i wielkiego ducha Ukrainek mierzących się ze śmiertelnymi wrogami. Ich autorem jest znany ukraiński fotograf Taras Atamaniv.

Wystawa spotkała się z dużym uznaniem. Za wspieranie aktywnego dialogu między Nadrenią Północną-Westfalią a Polską na rzecz Ukrainy przyznano jej nagrodę Richeza Preis. Przez miesiąc zdjęcia były prezentowane w galerii Tisa von der Schulenburg w Dorsten, natomiast od dziś, 29 września do 22 października będzie można je oglądać w Pałacu w Miechowicach.

Stowarzyszenie Piękna Strona Miasta wraz z partnerskimi organizacjami zapraszają dziś na 18:00 na wernisaż wystawy. Aby wziąć w nim udział należy wcześniej dokonać rezerwacji w zakładce na stronie www.palacwmiechowicach.pl.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon