Steri strip

W dzisiejszych czasach odpowiednia higiena i dezynfekcja stanowią kluczową kwestię. Na świecie panuje wiele wirusów, codziennością stała się walka z pandemią. Każdy z nas ma w swoim domowym zaciszu maseczki i środki do dezynfekcji. Warto przyjrzeć się jeszcze jednemu produktowi, który jest niesamowicie funkcjonalny i przydatny. Mowa o paskach steri strip. Ciekawi? Zaczynamy!

Byt obraz glowny

Charakterystyka

Produkt steri strip to samozamykające paski na rany. Ich wykorzystanie umożliwia wykonanie sterylnego opatrunku w każdym miejscu, w którym się znajdujesz. Wykonane są z porowatej włókniny podkładowej. Wyposażone są w samoprzylepny, hipoalergiczny klej, który jest całkowicie bezpieczny dla naszego ciała. W celu wzmocnienia ich trwałości i wytrzymałości do ich produkcji użyto włókien poliestrowych. Pasków nie należy stosować na naciągniętej skórze, gdyż może to doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych lub zaczerwienienia skóry w miejscu aplikacji. Nie należy ich stosować także w miejscach zabrudzonych oraz ranach kłutych. Paski steri strip są dostępne w następujących rozmiarach: 3x75mm, 6x38mm, 6x75mm, 6x100mm oraz 12x100mm.

Funkcjonalność

Steri strip są wyjątkowo skuteczne w przypadku ran szarpanych. Wykorzystuje się je na oddziałach intensywnej terapii, ortopedii, chirurgi ogólnej, pediatrii, w ratownictwie medycznym oraz w celu pielęgnacji ran. Jak widać, produkt ma wszechstronne zastosowanie. Jest bardzo łatwy w użyciu, bezbolesny, szybko się go aplikuje i doskonale zabezpiecza miejsce wystąpienia rany przed dostaniem się różnych drobnoustrojów, które mogę prowadzić do zakażenia powstałej rany. Do aplikacji pasków najlepiej zaangażować dwie osoby. Wówczas jedna z nich przykłada pasek, a druga kontroluje przyklejanie. Aplikacja przez jedną osobę także jest skuteczna i możliwa.

Zalety

Paski steri strip posiadają ogromny wachlarz zalet. Przede wszystkim ich użycie gwarantuje mniejsze bliznowacenie skóry, w porównaniu do zastosowania szwów lub klamer medycznych. Ponadto znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia infekcji, ponieważ tworzą szczelną powłokę w miejscu rany. Pomimo tego, zachowują odpowiedni poziom oddychalności skóry, co zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień. Najważniejszą zaletą stosowania pasków jest komfort pacjenta. Ich aplikacja jest całkowicie bezbolesna. Co więcej, nie ograniczają ruchów i pozwalają na zachowanie odpowiedniej swobody. Paski znajdują się w praktycznym opakowaniu. W awaryjnej sytuacji szybko i bezproblemowo dostaniemy się do produktu.

Dostępność

Paski steri strip dostępne są w dobrze wyposażonych sklepach. Ich cena nie jest wygórowana, adekwatna do prezentowanej jakości. Ceni je ogromna rzesza ludzi, począwszy od lekarzy i ratowników medycznych skończywszy na osobach, którym zapewniły bezcenny komfort w nagłych, nieprzewidywalny sytuacjach. Paski steri strip to obowiązkowe wyposażenie każdej apteczki medycznej w domu, aucie czy biurze. Zawsze powinny znajdować się w naszym zasięgu wraz z innymi akcesoriami medycznymi w celu podjęcia szybkiej ochrony powstałych ran.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon