Strażacy zakończyli akcję poszukiwawczą przy ul. Pasteura. Pod gruzami nie odnaleziono ofiar

Bytomscy strażacy zakończyli akcję poszukiwawczą przy ulicy Pasteura, gdzie doszło do zawalenia się przybudówki kamienicy. Wśród gruzowisk nie odnaleziono ofiar. W akcji uczestniczyli zarówno bytomscy strażacy, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, jak i psy ratownicze.

Po godzinie 12.00 w czwartek, 16 marca została zakończona akcja poszukiwawcza przy ulicy Pasteura 4. Bytomscy strażacy do poszukiwań przystąpili 15 marca po godzinie 21.00. Służby przeszukiwały gruzowisko, w celu odnalezienia ofiar zdarzenia.

- Od świadków zdarzenia uzyskano informację, że w budynku mogły znajdować się osoby postronne, budynek niezabezpieczony przed - informuje bytomska straż pożarna.

Teren, na którym doszło do zawalenia się parterowej przybudówki kamienicy, został zabezpieczony przez służby. Początkowo strażacy przeszukali gruzowisko ręcznie. Za pomocą megafonu ogłoszono ciszę w miejscu objętym działaniem ratowniczym, metodą nawoływania i stukania przeszukano gruzowisko - nie stwierdzono obecności osób poszkodowanych. W dalszej części akcji poszukiwawczej wykorzystano kamerę termowizyjną.

Pod gruzowiskami przy ul. Pasteura nie odnaleziono osób żywych

Do czasu przybycia psów poszukiwawczych specjalistyczna grupa ratownicza przeszukała kamerą wszelkie dostępne przestrzenie w obrębie gruzowiska. Pierwszy pies nie stwierdził obecności żywych osób poszkodowanych w miejscu akcji ratowniczej. By potwierdzić brak osób żywych pod gruzowiskiem, wprowadzono drugiego psa do tej samej strefy, on także nie wskazał obecności osób żywych w rumowisku.

Obecna na miejscu zdarzenia SGPR wykluczyła obecność żywych osób poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano PINB Bytom, która po oględzinach trzykondygnacyjnego budynku przyległego do zawalonej przybudówki, nie stwierdziła zagrożenia i uszkodzenia stateczności konstrukcji budowlanej. W godzinach porannych 16 marca przystąpiono do oczyszczenia gruzowiska z użyciem ciężkiego sprzętu. Po sprawdzeniu gruzowiska nie stwierdzono obecności osób poszkodowanych.

Zawalona kamienica Bobrek Bytom

Może Cię zainteresować:

Przy ulicy Pasteura zawaliła się część kamienicy. Gruzowisko zostało przeszukane przez psy ratownicze

Autor: Martyna Urban

16/03/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon