Strażnicy Miejscy pomogli w odnalezieniu mężczyzny z autyzmem. Patrol natychmiast udał się miejsce

Bytomscy strażnicy miejscy otrzymali wezwanie dotyczące zaginięcia mężczyzny cierpiącego na autyzm. Zaginiony miał zgubić się w okolicach Parku Miejskiego. Zdezorientowanego mężczyznę strażnicy miejscy odnaleźli tego samego dnia i odwieźli do domu.

UM w Bytomiu
Straż Miejska Bytom

Zgłoszenie o zaginionym mężczyźnie wpłynęło do bytomskiej straży miejskiej w piątek, 11 listopada. W godzinach wieczornych dyżurny otrzymał informację, iż zaginiony cierpiący na autyzm zgubił się w rejonie Parku Miejskiego.

Skuteczna interwencja strażników miejskich

Patrol w krótkim czasie skierowany został do parku. W czasie poszukiwań funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi zaginionego. Był zdezorientowany, a także nie potrafił powiedzieć strażnikom jak się nazywa, ani w jaki sposób dotarł parku.

Strażnicy miejscy szybko zidentyfikowali tożsamość mężczyzny oraz nawiązali kontakt telefoniczny z jego rodziną. Okazało się, że zaginiony to obywatel Ukrainy, który przebywa ze swoją matką na terytorium Polski od wybuchu wojny w Ukrainie. Strażnicy odwieźli mężczyznę pod aktualny adres zamieszkania.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon