STROSZEK: Lewy tytoń na targowisku

Mundurowi z komisariatu w Bytomiu – Stroszku zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o handel „lewym” tytoniem. Na jego straganie i w mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli około 100 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz przyrządy do wytwarzania papierosów i nielegalny alkohol.

Bytomski2 806902016Mężczyzna był obserwowany przez policjantów z komisariatu V już od kilku tygodni. Funkcjonariusze pozyskali informację, że wprowadza on na rynek nielegalny tytoń i sam zajmuje się wytwarzaniem papierosów. Kiedy mundurowi potwierdzili, że ma przywieźć na targowisko większą partię kontrabandy, przystąpili do jego zatrzymania.

Przy podejrzanym i na obsługiwanym przez niego stoisku targowym, zabezpieczono ważące po pół kilograma worki z krajanką tytoniową oraz gotowe do sprzedaży detalicznej papierosy pakowane po 20 sztuk. Podobną krajankę, a także liście tytoniu znajdujące się w sporej wielkości workach foliowych, przyrządy i akcesoria służące do wytwarzania papierosów oraz butelki ze spirytusem technicznym, kryminalni ujawnili w jego mieszkaniu. Łącznie zabezpieczono około 100 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Mężczyzna przyznał się do posiadania i handlu nielegalnymi towarami. Za popełnione czyny grozi mu grzywna, a nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmie się też urząd skarbowy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon