Sukces bytomianina na Tour de Pologne. Dojechał drugi na metę!

Od kilku dni trwa najsłynniejszy wyścig kolarski w Polsce. Jutro zawodnicy będą rywalizować na Górnym Śląsku. W międzyczasie odbył się Tour de Pologne Amatorów, na którym Roman Badura po raz kolejny wspiął się na podium.

Byt roman badura tdp amatorow

10 sierpnia odbył się ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, w ramach którego zawodnicy rywalizowali na fragmencie trasy, na której ścigają się zawodowi kolarze z głównego wyścigu. Na starcie zjawiło się blisko 2 tysiące zawodników podzielonych na 13 kategorii pod względem wieku i płci.

W grupie M5 (mężczyźni od 51 do 54 roku życia) wystartowało ponad 200 kolarzy, a wśród nich bytomianin - Roman Badura. Zawodnik teamu Rowerowy Bytom - Rowerek pokonał 75-kilometrową trasę w czasie 2 godzin 20 minut i 36 sekund, co dało mu drugie miejsce. Wyżej od niego na podium znalazł się jedynie Piotr Szczepanik z NSB Sport Team Rzeszów, który był szybszy od bytomianina o niecałe 4 minuty. Trzecie miejsce zajął Jarosław Chojnacki z Elmar Eska Team, który dotarł na metę z czasem 02:24:35.

- Miałem mało startów i treningów po górach, z racji tego, że człowiek musi pracować, a cała sytuacja pandemiczna nie pozwalała na wyścigi, które powinny się zacząć na początku sezonu - mówi Roman Badura.

Jak tłumaczy kolarz, formę najlepiej buduje się poprzez starty w zawodach. Tymczasem sezon wystartował z dużym opóźnieniem, przez co obecnie jest bardzo duże nagromadzenie wyścigów. Badura podkreśla, że w TdP Amatorów startuje dużo dawnych zawodowców, w tym olimpijczycy, byli kadrowicze, czy mistrzowie Polski, co sprawia, że impreza ma wysoki poziom sportowy.

- Tam takich amatorów może być ta druga setka, ale pierwsza setka to są liczący się zawodnicy w Polsce. Ten, który ze mną wygrał, to był mistrz Polski z zeszłego roku. Przegrałem w nim rok temu o finisz - powiedział Roman Badura. - M5, M4 to jest cała elita zawodników - dodał.

Lista sukcesów sportowych Romana Badury jest trudna do zliczenia. Zaledwie dwa dni wcześniej zajął pierwsze miejsce w kategorii M5 Bike Alterier Maraton w Częstochowie, a 1 sierpnia podczas Obiszów Bike Maraton także zdobył najwyższe miejsce na podium w swojej kategorii. Starty w wyścigach z powodzeniem łączy z prowadzeniem własnego sklepu rowerowego oraz organizacją comiesięcznych Rowerowych Mas Krytycznych w Bytomiu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szermierka: był brąz, a teraz jest srebro....

Raport z Polonii: nowi zawodnicy i wysoka wygrana

Bytomski5 p18orj2nsh1inequ1h7rjqoh6g3

Koniec marzeń tenisistów o złocie. Na...

Bytomski5 gryfinpol

Przegrana Polonii z Gryfem Wejherowo....

Bytomski4 lodowisko odkryte

Darmowe lodowisko i ferie w Bytomiu [aktualizacja]

Bytomski4 1385158868

Klub tenisowy z nowymi kortami

Bytomski4 52551be91234d5 21079384

Impreza sportowa: zawody we wspinaczce...