SuperLiga pełna gwiazd. Górnik Bytom skompletował skład

Poznaliśmy już terminarz oraz kadry wszystkich uczestników Lotto SuperLigi. W prestiżowych rozgrywkach tenisowych wystartuje Górnik Bytom. Stawką będą duże pieniądze, co sprawia, że na kortach nie zabraknie gwiazd.

Fot. Youtube
Górnik Bytom zagra w Lotto SuperLidze

Lotto SuperLiga to rozgrywki, które mają przyczynić się do rozwoju polskiego tenisa. Takich zawodów w tej dyscyplinie jeszcze nie było w naszym kraju. Tenisowa liga będzie transmitowana w telewizji Polsat Sport, do wygrania są bardzo duże pieniądze, a w dodatku kluby zakontraktowały wiele gwiazd.

Zagrają siostry Radwańskie i Janowicz

Wystarczy tylko spojrzeć, że na listach startowych są Agnieszka i Urszula Radwańska, Jerzy Janowicz, Mariusz Fyrstenberg, czy Łukasz Kubot. W dodatku nie zabraknie zagranicznych tenisistów, którzy od lat walczą w największych turniejach na świecie.

Same nazwiska pokazują, że uczestnicy Lotto Superligi bardzo poważnie podchodzą do tych rozgrywek. Trudno się jednak dziwić, skoro dla zwycięzcy przewidziano 700 tys. zł, dla wicemistrza 500 tys. zł, a brązowy medalista otrzyma 250 tys. zł.

Górnik Bytom już gotowy

Bytomskich kibiców ucieszy fakt, że w lidze wystartuje Górnik Bytom. Nasz reprezentant skompletował już kadrę, składającą się z szesnastu zawodników. W składzie nie brakuje Magdaleny Fręch, czyli aktualnej mistrzyni Polski. Jest także Tereza Martincova, która zajmuje 42. miejsce w światowym rankingu WTA.

W męskiej części składu bytomskiego klubu znajdziemy m.in. Gregoire'a Barrere, czyli 172. tenisistę świata. W rankingu ATP wyżej notowany jest Vit Kopriva (165. miejsce), a w kadrze jest także utalentowany Wojciech Marek.

Lotto SuperLiga wystartuje 29 maja. Pierwszym przeciwnikiem Górnika będzie Park Tenisowy Olimpia Poznań. Sezon zasadniczy zakończy się 14 sierpnia. W grudniu cztery najlepsze zespoły przystąpią do turnieju Final Four.

Skład Górnika Bytom na Lotto SuperLigę.

Kobiety: Tereza Martincova, Magdalena Fręch, Weronika Falkowska, Marcelina Podlińska, Stefania Rogozińska-Dzik, Olivia Bergler, Zuzanna Bednarz, Magdalena Hędrzak.

Mężczyźni: Gregoire Barrere, Vit Kopriva, Dalibor Svrcina, Lukas Klein, Martyn Pawelski, Wojciech Marek, Karol Krawczyński, Maciej Ziomber.

Terminarz Górnika Bytom w LottoSuperlidze.

1. kolejka, 29.05
Park Tenisowy Olimpia Poznań - Górnik Bytom

2. kolejka, 5.06
Górnik Bytom - Tennis Team Kalisz

3. kolejka, 3.07
KT Kubala Ustroń - Górnik Bytom

4. kolejka, 17.07
Górnik Bytom - AZS Tenis Poznań

5. kolejka, 31.07
Górnik Bytom - WKT Mera Warszawa

6. kolejka, 7.08
CKT Grodzisk Mazowiecki - Górnik Bytom

7. kolejka, 14.08
BKT Advantage Bielsko-Biała - Górnik Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon