Świecący po oczach kierowcy to plaga. Sprawdź czy też nie oślepiasz

Polskie drogi są pełne samochodów ze źle ustawionymi reflektorami. Jest to problemem szczególnie teraz, gdy wcześnie robi się ciemno. Dlatego na stacjach diagnostycznych w całej Polsce trwa akcja bezpłatnej kontroli świateł.

fot. Marcus Bellamy / unsplash.com
Oslepiajace swiatla samochodu

Akcja "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" trwa od drugiej połowy października. W jej ramach na przeszło tysiącu stacji diagnostycznych w całym kraju kierowcy mogą w wyznaczonych dniach za darmo skontrolować oświetlenie w swoich pojazdach. W Bytomiu do akcji włączył się punkt Speed Car przy ul. Pułaskiego 77, gdzie można było sprawdzić swoje światła w minioną sobotę. Kolejne okazje ku temu nadarzą się 20 listopada i 4 grudnia.

- Pamiętajmy, że sprawne i prawidłowo ustawione światła samochodu decydują o bezpieczeństwie zarówno naszym, jak i innych użytkowników dróg. Zachęcamy do sprawdzenia oświetlenia w swoich pojazdach. Takie kontrole powinniśmy bezwzględnie wykonać między innymi po wymianie żarówki, ponieważ jej złe zamocowanie może powodować nieprawidłowy kierunek padania światła i w rezultacie oślepianie innych kierowców na drodze - informuje śląska Policja.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego komendy Głównej Policji oraz Instytut Transportu Samochodowego. Partnerami akcji są Yanosik, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, DEKRA Polska, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Screen Network i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon